Çan Devlet Hastanesi Ek Bina Projesi Onaylandı

15 Mart 2009

Çan Devlet Hastanesi?nin ek bina projesinin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandığı açıklandı.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Müjdat Kuşku, toplam iki bin 700 metrekare alan üzerine inşa edilecek olan ek binada Acil Servis başta olmak üzere tomografi, diyaliz, çocuk hastalıkları servisi, yoğun bakım ve sterilizasyon ünitesi bulunacağını söyledi. Milletvekili Kuşku, Sağlık Bakanlığı tarafından modern görünüme kavuşturulacak ve en son teknolojik gelişmeler ile donatılacak ek binanın temelinin ihalesi yapılır yapılmaz en kısa yapımına başlanacağını kaydetti.

Çan Devlet Hastanesi?nin daha modern sağlık hizmeti verebilmesi için hükümet olarak ne gerekiyorsa yaptıklarını belirten Kuşku, öte yandan hastaneye Kulak, Burun, Boğaz (KBB) Hastalıkları uzmanı atamasının yapıldığını kaydetti. Kuşku, hastanenin ihtiyacı olan Ortopedi ve KBB uzmanları için Şubat ayı kuralarında kadro açıldığını belirterek, ?Ataması yapılan KBB uzmanı Levent Uygar, Demir Ağrı, Dr. Yaşar Eryılmaz, Devlet Hastanesi?nde görev yapıyor. Kendileri en kısa sürede göreve başlayacak? dedi.

Kuşku, ortopedi uzmanı için de kadro açıldığını ve atamasının beklendiğini kaydederek, bu ay içinde Çan Devlet Hastanesi?ne iki eczacı, üç diş hekimi, altı hemşire ile bir diş teknisyeni atamasının da yapılacağını sözlerine ekledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir