Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çan Devlet Hastanesi’ne Odyometri Cihazı Alındı

Çan Devlet Hastanesi’ne Odyometri Cihazı Alındı

Kulak Burun Boğaz (KBB) Hastalıkları Uzmanı Operatör Doktor Uygar Levent Demir tarafından yapılan ameliyatla ilk kez “Mikroskobik Kulak Zarı” ameliyatı gerçekleştirilen Çan Devlet Hastanesi’ne işitme rahatsızlığı olan hastaların tedavisi için “Odyometri Cihazı” alındı.

Alınan cihazla ilgili olarak açıklamada bulunan Çan Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (KBB) Uzmanı Operatör Doktor Uygar Levent Demir, “Şu anda hastanemizde özellikle kulak, burun, boğaz ameliyatları ve estetik burun ameliyatları yapabiliyoruz. Onunla ilgili gerekli aletlerimiz mevcut. Şu anda üçüncü basamak eğitim hastanesi düzeyinde yapılan her şeyi yapacak duruma geldik. Sürekli yeni cihazlarla eksiklerimizi tamamlıyoruz. Son olarak özellikle sağlık muayenehanesi için heyet raporlarında ve kulakta işitme rahatsızlığı olan hastalar için odyometri dediğimiz bir işitme testi eksikliğimiz vardı. 10 dakikalık bir test için hastalar bir saat Çanakkale veya Biga’ya gidip gelmek zorunda kalıyorlardı. Bu odyometri cihazı sayesinde artık işitme testlerini tam tetkikiyle yapıyoruz” dedi.

Çan Devlet Hastanesi Başhekimi Sevil Ercan da “Odyometri Cihazı” ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “İşitme testi için hastalar Biga’ya veya Çanakkale’ye gidiyorlardı. Şimdi biz bir odyometri merkezi kurduk. Bu merkezimizde odyometristimiz de var. Bütün işitme testlerimizi hastanemizde ücretsiz olarak veriyoruz” şeklinde konuştu.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir