“ÇAN DOĞAL KAZDAĞI BALI” ARTIK MARKA

11 Kasım 2016

Türk Patent Enstitüsü’ne “ÇAN DOĞAL KAZDAĞI BALI” marka tescili için başvuruda bulunan Çan Bal Üreticileri Birliği’nin, marka tescili istekleri gerçekleşti.

Kaz Dağları, Çan, Yenice, Bayramiç ve Ayvacık’ta sayısız endemik türe ev sahipliği yapıyor. AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan marka tescil süreci hakkında birlik üyelerine bilgiler verdi.
Turan, “Her fırsatta söylediğimiz bir şey var; Çanakkale tarımı, turizmi, sanayisi, tarihi, doğası ve dahasıyla eşsiz bir şehir. Bize bu şehri miras bırakanlara borcumuzu ödemek için gece gündüz çalışıyoruz. Çok yönlü bir şehir olan Çanakkale’mizin markalarını artırmaya yönelik çalışmaları her zaman destekledik, desteklemeye de devam edeceğiz” dedi. Çan Bal Üreticileri Birliği’nin Türk Patent Enstitüsü’ne başvurusunu hatırlatan Turan, “Konuyu takibimiz ve yetkililerle görüşmemiz neticesinde Çan Bal Üreticileri Birliği olarak üretilen bal için “ÇAN DOĞAL KAZDAĞI BALI” marka tescili yapıldı. Artık birliğimizin Kaz Dağları’nda ürettiği balları markalı olarak yurdumuzun dört bir yanında görebiliriz” diye konuştu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir