Can Dostlarımız İçin Çalışmaya Devam…

Can Dostlarımız İçin Çalışmaya Devam…
02 Mart 2021

Çanakkale Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde sokakta yaşayan can dostlar için gerçekleştirdikleri çalışmaları Şubat ayı boyunca da aralıksız olarak sürdürdü.

Veteriner İşleri Müdürlüğünce düzenlenen çalışmalar kapsamında, Şubat ayı boyunca 50 kedi ve 19 köpeğin kısırlaştırma operasyonu tamamlandı. Uzman ekiplerce alınan kedi ve köpekler kısırlaştırma işlemlerinin ardından gerekli sağlık kontrollerinden geçirilirken, 5199 Sayılı Kanun kapsamında düzenlenen tedavilerinin ardından can dostlar, alındıkları bölgelere geri bırakıldı.

Can Dostlar İçin 5 Ton Mama

Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, aynı zamanda can dostların beslenme ile ilgili de titizlikle çalışıyor. Kent genelindeki beslenme odaklarının düzenli olarak kontrolü sağlanırken, Ocak ve Şubat aylarında can dostlar için toplam 5 ton mama desteği sağlandı.

Can Dostlar Yeni Yuvalarında

Yürütülen çalışmalar kapsamında can dostlar, belediye ve kentlilerin de hassasiyetları sayesinde yeni yuvalarına kavuşmaya devam ediyor. Sahiplendirme çalışmaları doğrultusunda yine Şubat ayında 14 köpek ve 1 kedi yeni yuvalarına kavuştu.

Çanakkale’yi ve yaşamımızı paylaştığımız can dostlar konusunda konularda kentliler, 0286 212 60 08 ve mobil 0552 986 7128 nolu telefonlardan Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerine ulaşabilirler.

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir