“Can Dündar ve Erdem Gül’ün herkese çok selamları var”

02 Aralık 2015

CHP milletvekillerinden oluşan heyet, tutuklanan gazetecileri ziyaret etmek için Silivri Cezaevi’ndeydi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan başkanlığındaki CHP milletvekillerinden oluşan heyet, tutuklu gazeteciler; Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ü, Nokta Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Cevheri Güven ile Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Çapan’ı da Silivri Cezaevi’nde ziyaret etti.
CHP heyetinde Tezcan ile birlikte Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız ve Tokat Milletvekili Kadim Durmaz yer aldı.
Görüşme sonrası açıklamada bulunan Muharrem Erkek; “Can Dündar ve Erdem Gül’ün herkese çok selamları var. Silivri’ye geldiğimizde bir kez daha gördük ki tutsak olmak, hem de suçsuz yere bedel ödemek, hiç kolay bir şey değil. Her şeye karşın arkadaşlarımızın moralleri gayet iyi. ‘Bizim açımızdan hiçbir sorun yok, dik durmaya gazetecilik görevimizi yapmaya, gerçekler için mücadeleye devam edeceğiz.’ dediler. O onurlu duruşları, bize de güç verdi. Buradan da anlaşılacağı gibi; insanları tutsak edebilirsiniz; ama, fikirleri asla! Arkadaşlarımız içeride, biz dışarıda mücadeleye devam edeceğiz. Mücadelemiz, hukuk ve adalet yerini buluncaya kadar devam edecek. Anayasada yazan ‘Türkiye’nin bir hukuk devleti’ olduğu ibaresi, artık talimatlarla emirlerle yok edilmiştir. Hukukun üstünlüğü değil, üstünlerin hukuku devreye girmiş ve gazeteciler, gazetecilik yaptığı için cezaevine atılmıştır. Elbette bu kumpas çökecektir. Ülkemizde vicdanıyla hareket eden hukukçuların da olduğunu biliyoruz. Biz de CHP olarak davayı yakından takibe devam edeceğiz” dedi.
CHP heyeti, Silivri Cezaevi’ndeki görüşmenin ardından, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ı makamında ziyaret ederek, Silivri Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir