Çan Genç Girişimciler Derneği İçin Resmi Başvuru Yapıldı

Çan Genç Girişimciler Derneği İçin Resmi Başvuru Yapıldı
20 Aralık 2008

Geçtiğimiz günlerde, 16 genç işletmecinin bir araya gelerek oluşturduğu Çan Genç Girişimciler Derneği için resmi başvuru yapıldı.

Bülent Öz, Şener Pamuk, Okay Toy, Kemal Yüksel, Ramazan Türken, Süleyman Akın ve Halil Turan’dan oluşan kurucu yönetim kurulu, kısa adı ÇAGED olan Çan Genç Girişimciler Derneği için Çan’daki Dernekler Bürosu’na gerekli evrakları vererek resmi başvurularını yaptı. Kurucu yönetim kurulundan yapılan açıklamada, “Çan Hükümet Konağı’ndaki Dernekler Bürosuna sunduğumuz tüzük ve gerekli evraklar İl Dernekler Müdürlüğü’ne giderek onaydan geçecek. Onay süreci geçtikten sonra kurucu yönetim kurulumuzun belirleyeceği tarih, yer ve saatte Birinci Olağan kongresi yapılacak” denildi.

Çan Genç Girişimciler Derneği’nin ana felsefesi için yapılan ilk açıklamayı da hatırlatmak isteyen kurucu yönetim kurulu, “Çan’da yaşayan girişimcilerin güç birliği düşüncesini kabul etmesi gerekmektedir. Bu bir zorunluluktur. Çan’da yaşayan ve Çan’dan geçimini sağlayan girişimcilerin hiçbir siyasi görüş ayırt etmeksizin bir araya gelmesi ve tüm Çan halkını Çan Davası için harekete geçirmesi tarihi bir gerçektir. Bizim tek bir siyasi görüşümüz vardır. O da; ilçemiz Çan’ı ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda en üst seviyeye getirme idealidir ve bu tek siyasi görüş Çan’da istihdam olanaklarının artırılması konusunda da ortak hareket edecektir. Böylece yıllardır bir araya gelemediğimiz Çan’da, ortaklık kültürünün önü açılabilecektir. Zira ekonomik alanda güç birliği ve ortak iş yapma kültürünün olmaması ilçemizin en büyük handikaplarından birisidir” açıklamasında bulundu.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir