Çan Halk Eğitim Merkezi'nden Yılsonu Sergisi

29 Mayıs 2009

Çanakkale?nin Çan ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi’nin 2008-2009 döneminde eğitim gören kursiyerlerin el emeği, göz nuru işlerinin beğeniye sunulduğu sergi törenle açıldı.

Çan Belediyesi Sanat Galerisi’nde düzenlenen Halk Eğitimi’nin yıl sonu karma sergisinin açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşı?nın okunmasıyla başladı. Törende bir konuşma yapan Çan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bayram Ali Dur, 1 Eylül 2008 ile 27 Mayıs 2009 tarihleri arasında açılan 157 kursa 1528’i kadın, 1328’i erkek olmak üzere toplam 2856 kursiyerin katıldığını belirterek, ?Yaygın eğitim bireylere okuma yazma becerisi kazandırmayı ve bu becerisini günlük hayatta kullanabilmeyi amaç edinmiştir. Bu kurslarda da ortaya çıkan eserler bunun en önemli göstergesi. Yaz dönemi çalışmalarımıza da bu hafta içinde başlayacağız? dedi.

Törende bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan da eğitimin aynı zamanda ekonomik alanda işgücü verimliliğinin artışını ve buna bağlı olarak toplumsal kalkınmayı sağlayan bir süreç olduğunu belirterek, ?Dün okuma yazma öğretim faaliyeti önemli bir sorun olarak görülürken, bugün teknolojik okur yazarlığın önem kazandığını ve hayatın her alanını kuşattığını görüyoruz. Halk eğitim merkezlerinde açılan bilgisayar kurslarının sayısal yoğunluğu bu gerçeği ifade etmektedir. Eğitim faaliyetlerimizin yanında milli kültürümüzü tanıtmak, geliştirmek ve kültürel zenginliğimizi sınırlarımız ötesine taşımakta yaygın eğitim faaliyetlerimizdendir” dedi.
Konuşmalardan sonra Kaymakam Hasan Gözen, eşi Şükran Gözen, Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan birlikte kurdelayı keserek karma sergiyi ziyarete açtılar.

Açılış törenine Kaymakam Hasan Gözen, Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, şube müdürleri, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kursiyerler ve aileleri katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir