Çan İlçe Hıfzısıhha Kurulu’ndan Kararlar

Çan İlçe Hıfzısıhha Kurulu’ndan Kararlar
09 Nisan 2010

Çan İlçe Umumi Hıfzısıhha Kurulu, Kaymakam Hasan Gözen’in başkanlığında toplanarak çeşitli konuları içeren bir dizi karar aldı.

Toplantıda ilk olarak şubat ayı toplantısında alınan kararların uygulanması değerlendirildi. Daha sonra, köylerle okullar ve kamu kurumlarından alınan 51 su numunesinden 27’sinin uygun olarak geldiği diğer numune sonuçlarının gelmesinden sonra gereğinin yapılması kararlaştırıldı. Ayrıca çeşitli köylerle bazı okullar ve sokak çeşmelerden alınacak su numunelerinin bakteriyolojik incelemelerinin yapılmasına karar verildi.

Kurul, 11 Nisan’daki YGS, 7-8-13 Haziran’daki SBS ve 19-20-26-27 Haziran’daki LYS sınavlarınin bir gün öncesi başlayıp, sınav günleri ve sınav bitene kadar sürecek bir dizi önlemin alınması ve bu önlemlerin dikkatli bir şekilde uygulanmasına karar verildi. Toplantıda ayrıca sigara yasağı nedeniyle yapılan denetlemelerin arttırılması da kararlaştırıldı.

Kaymakam Hasan Gözen’in Başkanlığındaki İlçe Hıfzısıhha Kurulu toplantısına Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Sağlık Grup Başkanı Dr.Akın Çolak, İlçe Tarım Müdürü Cengiz Emür, Belediye Tabibi İbrahim Uçkun, Serbest Eczacı Vahit Güler ve Serbest Hekim İskender Çağatay katıldı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir