Çan Şehir Girişine Aydınlatma Direkleri Dikiliyor

Çan Şehir Girişine Aydınlatma Direkleri Dikiliyor
05 Ocak 2012

Çan’ın Çanakkale, Yenice ve Bayramiç istikametinden giriş yapılan Çan-Çanakkale Karayolu’nda döner kavşaktan itibaren çift yol olan yaklaşık iki kilometrelik çevre yoluna aydınlatma direkleri dikiliyor.

Çan Belediyesi ve Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (UEDAŞ) ortak çalışmaları ile çevre yolunun Çan’a yakışır bir görünüm kazanması ve ilçe çıkışındaki Çan Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencilerinin bu yolu daha rahat ve güvenli bir şekilde kullanmaları hedefleniyor. Edinilen bilgiye göre, Çan girişindeki bin 800 metrelik orta refüjde 45 metre ara ile toplamda 83 adet aydınlatma direği dikilecek. Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, çalışmalarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Yenice ve Çanakkale yönünden Çan’a kadar uzanan çevre yolu artık daha aydınlık ve ferah olacak. Ayrıca Çan MYO öğrencileri bu yolu daha rahat kullanabilecek ve ilçemizin girişi modern ve düzenli bir görünüme kavuşmuş olacak. Aydınlatma ve peyzaj çalışmalarının tüm Çan halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Çalışmaları gerçekleştiren Armin Elektrik İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. Şantiye Şefi Hakan Ertin ise, Aralık başında başlayan ışıklandırma çalışmalarının yarısının sona erdiğini belirterek, Karşıyaka ve Seramik mahallelerindeki elektrik trafolarını beslemek amacıyla orta refüje döşenecek olan orta gerilim (OG) kablolarının ve hazırlanan direk yerlerinin zemininin kayalık olması nedeniyle çalışmaların biraz yavaş ilerlediğini, çalışmaların Ocak ayının sonlarına doğru bitirileceğini kaydetti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir