Çan THK’dan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına 10 Bin 800 YTL’lik Çek

Çan THK’dan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına 10 Bin 800 YTL’lik Çek
06 Aralık 2008

Türk Hava Kurumu?nun fitre ve zekat gelirlerinden Çan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın payına düşen 10 bin 800 YTL tutarındaki çek, Vakıf Başkanı ve THK Çan Şubesi Fahri Başkanı Hasan Gözen’e verildi.

THK Çan Şube Başkanı Ali Rıza Ulusoy, Başkan Yardımcısı Ahmet Boran ve Şube Saymanı Handan Boran Kaymakam Gözen’i makamında ziyaret etti. Ziyarette, THK Şube Başkanı Ali Rıza Ulusoy, geçtiğimiz yıl Çan Halkından toplanan fitre ve zekatların Sosyal Yardımlaşma Fonu için ayrılan yüzde 50’lik paya tekabül eden kısmı olan 10 bin 800 YTL’lik çeki takdim etti. Ulusoy, ?THK tarafından toplanan her türlü bağış ve gelirlerin sadece yüzde 40’ı THK’ya kalırken; yüzde 50’si Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na, yüzde 4’ü Kızılay’a, yüzde 3’ü Çocuk Esirgeme Kurumu’na ve yüzde 3’ü de Diyanet Vakfı’na aktarılmaktadır. Halkımızdan toplanan gelirler, hem Çan halkımıza, hem de ülkemizin çeşitli yardım kuruluşlarına fayda sağlamaktadır. Bu vesileyle Kurban Bayramı’nda da halkımızdan kurban derilerini kurumumuza bağışlamalarını temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

Çan Kaymakamı Hasan Gözen de, THK Çan Şube yönetimine başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek kutladı.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir