“Çanakkale 2015 Ajansı Kuruldu”

“Çanakkale 2015 Ajansı Kuruldu”
23 Nisan 2014

Çanakkale Savaşlarının 100. Yıl dönümü Anma Programı ve Kutlama Etkinlikleri münasebetiyle kurulması beklenen Çanakkale 2015 Ajansı Bakanlar Kurulu kararıyla geçti.

Konu hakkında açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Muzaffer Kutlu şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili Çanakkaleliler önümüzde ki yıl Türk milletin kahramanlık destanı yazdığı, Türkiye’nin yeniden var oluşunun başladığı bu topraklarda Çanakkale Savaşları’nın 100. yıldönümünü idrak edeceğiz.
Bir yıldan daha az bir sürenin kaldığı bu önemli tarih için şüphesiz hepimize çok önemli görevler düşmektedir. Bu anlamda özellikle milletvekilimiz İsmail Kaşdemir, göstermiş olduğu üstün gayret ve özellikle Başbakan Yardımcımız Sayın Bülent Arınç, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ömer Çelik olmak üzere diğer bakanlarımız, Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Sayın İbrahim Kalın ile yaptığı birebir görüşmeler sonucunda sürecin hızlanmasını sağlamış ve Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı için kurulacak 2015 Ajansı dün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısından geçmiştir.
Hükümetimizin de büyük önem verdiği önümüzdeki günlerde TBMM Genel Kurulunda görüşülecek olan 2015 Ajansının 100. yılın önemine uygun projeleri planlayacağı ve uygulayacağı bilinmektedir. Kendisine ait bütçesi ile planlamalar ve uygulamalar yapacak olan ajans, kısa sürede faaliyetine başlayacaktır. İlimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Çünkü Çanakkale’de o günkü Türkiye nüfusunu göz ününde bulundurduğumuzda herkesten, her aileden bir parça olduğu gerçeğini biliyoruz. Bugün Çanakkale, sadece bugünkü 81 vilayeti değil aynı zamanda Balkanlar’dan Kafkasya’ya Ortadoğu’dan toplamda 141 askerlik şubesine kadar gelen şehit ve kahraman gazilerimizin izlerini taşımaktadır. Bizler şehitlerimizin emanetini gelecek nesillere taşımak ve kutlu destanı tüm dünyaya tanıtmak adına 2015 ajansını çok önemli görüyoruz. 2015 ajansının bu tarihi görevi layıkıyla yerine getireceğine inancımız tamdır.
Bu vesile ile bir kez daha 2015 ajansının kurulmasında başta Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanlar Kurulumuza, ilgili bürokratlarımıza ve büyük bir özveri ile sürekli konuyu gündemde tutan Çanakkale milletvekillerimiz; Sayın Mehmet Daniş ve Sayın İsmail Kaşdemir’e ve siz değerli basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. 2015 ajansı Çanakkale’ye ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir