Çanakkale 2015 Fotoğraf Sergisi, ÇTSO Çanakkale Evi’nde

Çanakkale 2015 Fotoğraf Sergisi, ÇTSO Çanakkale Evi’nde
30 Ekim 2014

ÇTSO Çanakkale Evi, Çanakkale’nin görsel belleğinin oluşturulmasına önemli katkı sunacak, “Çanakkale 2015 Ulusal Fotoğraf Yarışması” sergisine ev sahipliği yapıyor. İÇDAŞ’ın Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) ile birlikte düzenlediği ‘Çanakkale 2015 Ulusal Fotoğraf Yarışması’ sergisi bir ay boyunca ÇTSO Çanakkale Evi’nde açık kalacak. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü gerçekleşen Çanakkale 2015 Fotoğraf Sergisi açılışını Çanakkale Valisi Ahmet Çınar ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan birlikte yaptılar.

Sergiye ve yarışmanın ödül törenine, Vali Ahmet Çınar ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile birlikte Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Nihat Doğan, Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan, İl Jandarma Komutanı Kd.Albay Enver Aydın, Emniyet Müdürü Yılmaz Özden ile Vali Yardımcıları, İl Müdürleri katıldılar.

Çanakkale 2015 Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda İzmir’den katılan Alahattin Kanlıoğlu’nun eseri birinci seçilirken Sakarya’dan katılan Hatice Ekiz’in fotoğrafı ikinci, İstanbul’dan katılan Sami Uçan’a ait olan fotoğraf ise üçüncülüğe değer bulundu. Birinciye 5 bin TL, ikinciye 4 bin TL, üçüncüye ise 3 bin TL ödül verildi. Ayrıca “Havadan Çanakkale”, “Çanakkale’de Turizm”, “Çanakkale’de İş Yaşamı”, “Çanakkale Savaşları” ve “Kahramanlar Troia ve Destanlar” temalı özel ödüllere layık görülen yarışmacılar 1000 TL ile ödüllendirildi.

Birinci seçilen eserin sahibine ödülünü Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, ikincinin ödülünü Belediye Başkanı Ülgür Gökhan verdi. İÇDAŞ’ı temsilen açılış konuşmasını yapan İlker Erce, “Bugün bu sergi salonunda gördüğünüz birbirinden güzel fotoğraflar Çanakkale’nin kültürel hayatına değerli bir miras olarak kalacak. Çanakkalelileri bu güzel fotoğraf sergisini gezmeye davet ederken, Çanakkalemizin bir marka şehir olmasını diliyoruz” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir