Çanakkale 2015 Projeleri İçin Başvuru Formları ve Rehberi İnternette

12 Nisan 2013

Çanakkale Kara ve Deniz Savaşlarının 100. Yıl dönümü olan 2015 yılı hazırlıkları kapsamında uygulanacak projeler için “Çanakkale 2015 Projeleri Başvuru Formları ve Rehberi” internet üzerinden paylaşıma sunuldu.

2015 Kara ve Deniz Savaşları’nın 100. Yılı etkinlikleri için yapılacak olan projeler için sunulan Proje Başvuru Rehberinde programın hedefleri ve öncelikleri şöyle ifade ediliyor;

Çanakkale 2015 Proje Başvurusunun genel amacı, Kara ve Deniz Savaşları’nın 100. yılı etkinlikleri kapsamında uygulanacak projelerde Çanakkale 1915 Ruhunun yeniden inşası ile ilimizin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımına katkı sağlamaktır.
Çanakkale 2015 Başvurusunun özel amacı, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı kapsamında gerçekleştirilmesine karar verilen projeler sayesinde Çanakkale’nin kültür, turizm, altyapı, tanıtım, katılım, spor, girişimcilik, sanat, eğitim, çevre faktörlerini güçlendirmektir.
Öncelik 1: 2015 yılına yönelik olarak alt yapı çalışmalarının tamamlanması.
Öncelik 2: İlimizin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımına yönelik çalışmalar yapılması.
Öncelik 3: İlimiz ve Çanakkale Kara ve Deniz Savaşları ile ilgili film, belgesel, fotoğraf vb. konularda bilimsel geçerliliği olan çalışmaların desteklenmesi.
Öncelik 4: İlimizde Çanakkale 2015 ile ilgili bilim, kültür, sanat ve sportif vb. faaliyetlere yönelik olarak yapılan çalışmaların arttırılması.

Çanakkale 2015 Proje Başvuru Rehberi, 2015 Ön Başvuru Formu ve Bütçe, Mantıksal Çerçeve, Özgeçmiş Formatı ile Eğitim Planı EK’lerini içeren dosyalar 2015 Çanakkale Koordinasyon Merkezi’nin internet sitesinde paylaşıma sunuldu. Buraya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir