Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan 2013

Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla son bulundu. Cumhuriyet Meydanı’ndaki törene Çanakkale Vali Vekili Bekir Sıtkı Dağ, Belediye Başkanı CHP’li Ülgür Gökhan, AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, CHP Çanakkale Milletvekilleri Ali Sarıbaş ve Serdar Soydan ile daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

CHP AYRI ÇELENK KOYDU
Resmi törenin son bulmasıyla CHP İl Başkanlığı da Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. 50 kadar partilinin eşlik ettiği çelenk sunumunda CHP Çanakkale Milletvekilleri Ali Sarıbaş ve Serdar Soydan ile Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve İl Başkanı Hamza Karagöz yer aldı. CHP İl Başkanı Karagöz burada yaptığı konuşmada, “Bütün zorluklara rağmen savaş yıllarında dahi, üyelerinin içeride olmadığı, tutuklanmadığı halkın iradesinin bütünüyle meclise yansıtıldığı bir ortamda bugünlere geldik. Bugünse halkın iradesinin tutuklu olduğu, meclise yansıtılmadığı, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ derken milletin temsilcilerinin bugün tutuklu olduğu bir ortamdan geçiyoruz. Bugünleri elbette geride bırakacağız” dedi.

18 MART İLKOKULUNDA TÖREN
Çanakkale 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı ise 18 Mart İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Buradaki törene Vali Güngör Azim Tuna, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mesut Özel, Belediye Başkanı CHP’li Ülgür Gökhan, AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir ile öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Vali Güngör Azim Tuna yaptı. 23 Nisanların tarihin şan ve şeref dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve devletin emanet edileceği gençlerin bilinçli yetişmesi adına önemli olduğunu belirten Tuna, bu bayramın Türk ve dünya çocuklarının birlikte kutlanmasıyla dünya barışına büyük bir katkı sağlandığını söyledi.

Daha sonra öğrencilerin oluşturduğu koro 23 Nisan şarkıları seslendirdi. Şiirlerin okunması sonrasında minik öğrenciler dans gösterileri sunmasıyla tören sona erdi.

[Kaynak: canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir