Çanakkale, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına Hazır…

26 Ekim 2016

Coşkuyla kutlamaya hazırlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde Çanakkale Belediyesi tarafından kentin cadde ve sokakları, Türk Bayrakları, Atatürk posterleri ve Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajlarıyla donatıldı.

Çanakkale Belediyesi tarafından Cumhuriyet Bayramı öncesi kentteki hazırlıklar tamamlandı. Kutlamalar kapsamında Demircioğlu Caddesi boydan boya Türk Bayrakları ve Atatürk posterleriyle donatılırken, kentin pek çok noktasına da Türk Bayrakları ve Çanakkale Belediyesinin kutlama mesajları asıldı. Çağlar Kaynak Basket Sahası, Cumhuriyet Meydanı gibi alanlar da özel olarak Türk Bayraklarıyla süslendi.
1
Çanakkale Belediyesi, kentin görsel açıdan kutlamalara hazırlanmasının yanı sıra, çeşitli etkinliklerle de bu anlamlı günde kentli ile buluşmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda 29 Ekim 2016 Cumartesi günü saat 19.30’da geleneksel hale gelen Fener Alayı gerçekleşecek. Cumhuriyet Meydanından başlayacak olan Fener Alayı, yat limanında son bulurken, saat 20.30’da ise Yat Limanında havai fişek gösterisi gerçekleşecek.

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında 30 Ekim 2016 Pazar günü saat 21.00’de Cumhuriyet Meydanında ise Volkan Konak sahne alarak, Çanakkalelilerle buluşacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir