Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale, ABD’de NY Times Travel Show Fuarı’nda Tanıtıldı

Çanakkale, ABD’de NY Times Travel Show Fuarı’nda Tanıtıldı

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde bu yıl onuncu kez düzenlenen NY Times Travel Show fuarında Çanakkale Valiliği standı kuruldu.

Çanakkale Valiliği bu fuara ilk kez katılarak Türkiye Standında üç gün boyunca ziyaretçilere Çanakkale’yi ve bilhassa Troya’yı tanıtma fırsatı buldu. Kültür turları için Çanakkale’nin, kruvaziyer ile Türkiye’ye gelen Amerikalı turistlere alternatif bir destinasyon olacağı Amerika’daki turizm şirketleri ile değerlendirildi. Amerika’dan Türkiye’ye turist getiren tur operatörlerine Çanakkale ile ilgili broşürler dağıtılırken İlde devam eden turizm yatırımları da anlatılarak Çanakkale’de her geçen gün önemi artan 2015 çalışmaları anlatıldı. ABD’li ziyaretçilerin İstanbul, Kuşadası ve Kapadokya üçgenine ilave olarak Troya’nın da eklenilmesinin ülke turizmi açısından önemli olduğu vurgulandı. Fuarda yoğun ilgi gören Çanakkale’nin bütün ilçeleri ile tanıtılma fırsatı yakalandı. Stant Türk vatandaşlarının yoğun olarak yaşadığı New York’ta birçok sivil toplum kuruluşu ve Türk yürüyüşünü organize eden New York Türk Derneği tarafından da ziyaret edildi. Kültür ve Turizm Ataşesi Ebru Ezder ve New York Başkonsolosu Mustafa Levent Bilgen ile yapılan görüşmelerde, New York’taki yazılı ve görsel basının Çanakkale ziyaretleri gerçekleşmesi sağlanarak ilin tanıtımına yönelik destek istendi.

[Medya Hedef]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir