Çanakkale Adalet Sarayı İhaleye Çıkıyor

Çanakkale Adalet Sarayı İhaleye Çıkıyor
25 Mart 2015

AK Parti Çanakkale Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi İsmail Kaşdemir yazılı bir açıklama yaparak Çanakkale Adalet Sarayı projesinde inşaat ihalesi aşamasına gelindiğini bildirdi:

Göreve geldiğimiz günden bu güne üzerinde hassasiyetle durduğumuz modern bir Adalet Sarayının Çanakkale’mize inşa edilebilmesi için yaptığımız çalışmaların karşılığını almanın mutluluğunu sizlerle paylaşıyoruz.
Çanakkale Adalet Sarayı projemize arsa bulunamaması sebebiyle, Adalet Bakanlığı tarihinde ilk defa bir arsa satın alınarak yapılması gibi bir sıkıntıyla karşılaşmıştık. Çok şükür ki bu sıkıntıyı Adalet Bakanlığımızın da büyük desteği ile arsa satın alarak aştık.
Yaklaşık 1 yıldır projesi üzerinde detaylı bir çalışma gerçekleştirilen projede inşaat ihalesi aşamasına ulaştık. 04 Mayıs 2015 tarihinde projemizin inşaat ihalesine çıkılacak.
17.000 m2 arsa yüzölçümüne sahip alanda, 30.500m2 inşaat gerçekleştirilecektir. Proje 1 bodrum + zemin + 3 normal kat olarak planlanmıştır. Modern imkanlarla donatılacak olan Çanakkale Adalet Sarayımızda, 28 Mahkeme sayısı, 6 Ceza Mahkemesi, 10 Hukuk Mahkemesi, 35 Hakim odası, 28 Mahkeme Kalemi, 20 Savcı odası, 6 Savcılık Kalemi, 4 Avukat bekleme odası planlanmıştır.
Yaklaşık 60 milyon TL’ye mal olacak ve 04 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan ihalenin ardından, Çanakkale’mize yakışan yepyeni kaliteli bir hizmeti sunmuş olacağız.
İlçelerimizde yaptığımız Adalet Saraylarının ardından, Çanakkale merkeze de, yaşanan tüm zorluklara rağmen bir Adalet Sarayını kazandırmış olmanın gururunu hep birlikte yaşamaktayız. Ülkemizin her yerinde bodrum katlardan kurtararak, modern binalara taşıdığımız Adalet Saraylarımızla hemşerilerimizin hak ettiği kaliteli bir adalet hizmeti sunulacaktır.
Bu vesileyle, Çanakkale Adalet Sarayının yapım ihalesine kadar geçen her aşamada, bizlerden desteğini esirgemeyen Adalet Bakanlarımıza ve Bakanlığımız bürokratlarına teşekkür eder, Çanakkale Adalet Sarayımızın değerli hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ederim.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir