Çanakkale ADD’den ‘Ermenilerden Özür Dileme Kampanyası’na Tepki

Çanakkale ADD’den ‘Ermenilerden Özür Dileme Kampanyası’na Tepki
27 Aralık 2008

Çanakkale’de Atatürkçü Düşünce Derneği Cumhuriyet meydanında “Ermenilerden özür dileme kampanyasına “tepki amaçlı” eylem düzenledi.

Bazı siyasi parti ile sivil toplum kuruluşlarının destek verdiği Cumhuriyet meydanındaki eylem saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Atatürk’ün Gençliğe hitabesinin okunmasının ardından bir konuşma yapan Çanakkale ADD Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Necmi Akyalçın, “Ermenilerden özür dileme kampanyası”na katılanları şiddetle eleştirerek, “Diplomatlarımız katledilirken, Ermeni diasporasının desteğiyle eylemlere girişen PKK’lıların şehit ettiği binlerce yoksul, ama yiğit ve yurtsever vatan evladı ağıtlarla toprağa verilirken bu aydınların vicdanları neredeydi? Çok değil bundan 16 yıl önce Dağlık Karabağ bölgesinde gerçekleştirilen hocalı katliamında 62 hamile kadının karnı yarılarak bebekleri çıkarılıp öldürüldü. 12 yaşındaki erkek çocuklarının kafaları kesilip Ermeni askerlerince futbol maçı yapıldı. Yüzlerce Azeri çocuğuna tecavüz edildi. Irak’tan Afrika’ya kadar milyonlarca insan telef edildi. Vicdanlarınız o zaman sızlamadı mı? Neden sesiz kaldınız? Azerbaycan topraklarının yüzde 25’i hala işgal altında. Daha dün 3 yiğit Türk askeri kalleşçe, kahpece şehit edildi. Neden sustunuz? Vicdanlarınız sızlamıyor mu?” dedi.

Nemci Akyalçın, oynanan oyunları yıllar önce de gördüğünü belirterek, “Biz yurtseverler bu tür oyunların yabancısı olan gözü kapalı insanlar değiliz. Biz Anadolu insanları Ermenilerle uzun yıllar Anadolu’da kardeşçe yaşadık. Ancak emperyalistler 1915’de Ermenileri aldattı, yanılttı ve Anadolu’muzun temiz insanlarına saldırttı. Bu saldırılarda bizler büyük acılar yaşamamıza rağmen onları affettik ve ülkemizdeki Ermeni yurttaşlarımızla bugün de kardeşçe birlikte yaşıyoruz. Uluslararası diasporaların tezgahına düşmeyeceğimizi göstermek için güzel ülkemizin üzerinde oynanmaya çalışılan kirli oyunların bir parçası olan bu imza kampanyasına karşı çıkıyoruz. Hep birlikte karşı çıkalım ve bu oyunu bozalım. Bu ülke hepimizin, ülkemize sahip çıkalım” dedi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir