Çanakkale ADSM “Bebek Dostu” Oldu

12 Haziran 2015

Çanakkale ADSM (Ağız ve Diş Sağlığı Bakanlığı Merkezi),Sağlık Bakanlığının UNİCEF işbirliğinde 1991 yılından beri ‘’Anne Sütünün Teşviki Ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşu’’ programı kapsamında Çanakkale Halk Sağlığı Hizmetleri Şubesi tarafından yapılan denetim neticesinde ‘’Bebek dostu ADSM’’ unvanı almaya hak kazandı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bakanlığımız tarafından 1991 yılından beri UNICEF işbirliğinde Anne Sütünün özendirilmesi, korunması ve desteklenmesine yönelik olarak “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları” programı yürütülmektedir.
Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları kapsamında, Çanakkale Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapmış oldukları başarılı çalışmalar dolayısıyla Halk Sağlığı Müdürlüğümüz tarafından değerlendirilmiş ve “Bebek Dostu ADSM” ünvanı almaya hak kazanmıştır. 12 Haziran 2015 tarihinde Halk Sağlığı Müdürü Dr.Burhan Kütük tarafından Başhekim Dt.Nilüfer Kurt makamında ziyaret edilerek, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği İdari İşler Başkanı Dr.Aşkın Mert ve hastane personelinin katılımı ile “BEBEK DOSTU ADSM” Plaketi verilmiştir.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir