Çanakkale AK Parti Milletvekilleri Basın ile Buluştu

20 Ekim 2012

Ak Parti Milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir hükümetin Çanakkale yatırımlarını ve ülke gündemini değerlendirdi.

İl Başkanı Muzaffer Kutlu ve Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü’nün katıldığı basın toplantısında konuşan Daniş ve Kaşdemir Ak Parti iktidarında Çanakkale’de yatırımların öne çıktığını söyledi. Ak Parti Milletvekili Mehmet Daniş konuşmasında Ak Parti’nin bir siyasi kültürünün bulunduğunu belirterek; “Benim üç dönem aday adaylığım, adaylığım ve milletvekilliğim oldu. Bu sürenin hiçbirinde ben kendi adıma ısrarcı olmadım. Üç dönem milletvekili olabilmek şahsım adına gerçekten çok onur verici. Ben de Çanakkale halkının vermiş olduğu bu sorumluluğu en iyi şekilde hak etmeye, yerine getirmeye çalıştım. Önümüzde bir yerel seçim var. Bu da Çanakkale’de konuşuluyor. Şimdi üç dönem milletvekilliği yapmış birinin, onun üzerine çıkıp ‘Ben belediye başkan adayıyım’ demesi siyasetin çok da genel gidişatına uygun bir durum değil. Tabi burada benim şunu söyleme hakkım ve haddim de yok; ‘Ben hiçbir şekilde belediye başkan adayı değilim’ de diyemem. Eğer benim teşkilatım, genel merkezimizin bu yönde bir kararı olursa, benim buna hayır deme şans ve imkanım yok. Hiç bir şey adına yok. Yani ben üç dönem milletvekilliği yaptım, dönüp belediye başkanı adayı olamam demem gibi bir cevabım olamaz. Bu en azından bizim aldığımız siyasi terbiyeye yakışmaz. Ama çok rahat ifade ettiği bir şey de var. Bütün milletvekili adaylığımda olduğu gibi, netice itibarıyla benim bireysel anlamda böyle bir talebim olamaz. Bu bizim ekip olarak üzerinde çalışıp karar verebileceğimiz, buna karar verirken de Çanakkale kamuoyunda yaptığımız çalışmaların sonucu olacaktır bu. Yani biz oturup da üç, beş kişi kendi aramızda verdiğimiz kararlar değildir bu” dedi.

“Vekillerden belediye kararlılığı”
Daniş yerel seçimlerde Çanakkale Belediyesini alacaklarına inandıklarını kaydederek; “Bu yoklamalar artarak yapılmaya devam edecektir. Biz parti olarak şunu çok net ifade ediyoruz. Biz Çanakkale Belediyesini önümüzdeki seçimlerde alma kararlılığındayız. Biz Çanakkale Belediyesini önümüzdeki seçimlerde alacağız. Ak Parti, Çanakkale merkezde de en azından ilçe belediyelerimizde de göstermiş olduğu belediyecilik hizmetlerini göstermek istiyor. Bunu Çanakkalelilerle paylaşmak istiyor. Çanakkale’nin de bunu hak ettiğini düşünüyoruz. Biz şunu hiçbir zaman yapmadık. Bir çok yerel yönetimin yapması gereken, inisiyatif alması gereken konularda; yerel yönetim bunu yapmadığı zaman biz siyasetçiler, milletvekilleri olarak bu inisiyatifi her zaman aldık. Bu hizmetleri de Çanakkale’ye kazandırmaya çalıştık. Çöp ve doğalgaz sorunu bunun örnekleridir. Bugün çok güzel yaşanabilir bir Çanakkale’den bahsediyorsak, herhalde hava kirliliğini yaşamadığımızdandır. Bizim bu anlamda kararlılığımız tamdır. Tabi ki bu bir süreçtir. Bu sürecin sonunda Ak Parti belediye başkan adayı kim olarsa olsun, bütün gücümüzle, bütün imkanlarımızla milletimizin desteğiyle Çanakkale Belediyesi’ni Ak Parti olarak kazanacağız” diye konuştu.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir