Çanakkale Baro Başkanı Ömercioğlu, ‘Savunuculuk’ Konulu Seminer Verdi

Çanakkale Baro Başkanı Ömercioğlu, ‘Savunuculuk’ Konulu Seminer Verdi
11 Mart 2010

Çanakkale Baro Başkanı Avukat Tülay Ömercioğlu, kişilerin kendilerini savunurken kavga etmemeye, cümlelerini doğru seçmeye ve beden dillerini doğru kullanmaya dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Halkla İlişkiler Topluluğu’nun organize ettiği “Savunuculuk” konulu eğitime katılan Baro Başkanı Avukat Tülay Ömercioğlu, yaptığı konuşmada beden dilinin önemine dikkat çekerek, ?Savunmada bakışlar çok önemli. Konuşma yapılırken kişinin karşı tarafa hakaret etmekten kaçınması gerekir? dedi.

Yargı sürecinin masraflı ve çoğu zaman uzun süren bir süreç olduğunu da belirten Baro Başkanı Ömercioğlu, adalet huzurunda ifade verirken cümlelerin doğru seçilmesi gerektiği konusunda öğrencileri uyardı. Polis ile iletişimde taşkınlık yapmamak gerektiğini, hakimle konuşurken sadece sorulan sorulara kısa ve anlaşılır cevap verilmesi gerektiğini aktaran Ömercioğlu, kişilerin kendilerini savunurken beden dilerine dikkat etmeleri gerektiğinin de altını çizdi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği ve birçok sorunun yöneltildiği seminerin sonunda değerlendirmede bulunan Topluluk Akademik Danışmanı Gökhan Bayram, gençlerin ve toplumun kendini savunmakta yetersiz kaldığını, suçluların çoğu zaman savunma güçleri sayesinde suçsuzlardan daha güçlü olduğunu belirterek hakkını aramayan kişilerin önce haklarını, ardından da haklarıyla birlikte şereflerini de kaybedeceklerini belirtti. Programın sonunda Gökhan Bayram tarafından, Baro Başkanına teşekkür şilti takdim edildi. Baro başkanının üniversiteliler ile çektirdiği hatıra fotoğrafıyla toplantı sona erdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir