Çanakkale Barosundan “Çocuk Gözüyle Adalet” Konulu Anlamlı Yarışma

25 Nisan 2014

Çanakkale Barosu Çocuk Hakları Komisyonunun düzenlediği “Çocuk Gözüyle Adalet” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Çanakkale Barosu Çocuk Hakları Komisyonu tarafından düzenlenen, Çanakkale ili Merkez ilçesinde bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilen “Çocuk Gözüyle Adalet” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül töreni düzenlendi. Tören 23 Nisan 2014 Çarşamba günü Baro İdari Binasında gerçekleşti.

Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Cumhuriyet Başsavcısı Salih Çokal, İdare Mahkemesi Başkanı Orhan Çıldıroğlu, Baro Yönetim Kurulu Üyelerimizden Av. Gültekin Yıldız, Av. Şennur Tarak, Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Didem Okuk, Çocuk Hakları Komisyonu üyesi Av. Zehra Bahar Çarkıt, Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Güneş Pehlivan’ın katılımı ile gerçekleşen törende dereceye giren öğrencilere plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Törene Çanakkale Barosuna kayıtlı avukatlar, okul müdürleri, öğretmenler, yarışmaların jüri üyeleri, öğrenciler ve velileri katıldı.

BARO’DAN ÇOCUKLARA ÖDÜL YAĞMURU
Düzenlenen yarışma kategorilerinden Resim yarışmasında birincilik ödülünü Defne Akı, Şiir yarışmasında birincilik ödülünü Gencay Arslan, Kompozisyon yarışmasında birincilik ödülünü Duygu Yapar aldı. Her üç kategorinin birincilerine Samsung Tab3 tablet, ikincilerine Fotoğraf makinesi ve üçüncülerine ise mp3 player sunuldu. Programda öğretmenlere ve jüri üyelerine de armağanlar takdim edildi. Resim yarışması jüri üyeleri Av. Didem Okuk, Öykü Turan, Fulya Boztepe, Bilgör Akdoğan Güven, Muteber Yüğnük, Şiir ve Kompozisyon Yarışmaları jüri üyeleri Av. Zehra Bahar Çarkıt, Av. Güneş Pehlivan, Meltem Aydın, Tuğçe Karaloğlu, Özden Değirmenci bu anlamlı etkinliğe imza attıkları için takdir topladı.

YENİ BARO BAŞKANI DEFNE AKI OLDU
Plaket töreni sonunda Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan Jüri üyelerine ve yarışmada emeği geçen herkese katkılarından dolayı teşekkürlerini sundu. Öğrenciler daha sonra cübbe giydirilip Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan’dan görevi devraldı. Baro Başkanlığı koltuğuna oturan Defne Akı ve dereceye giren diğer öğrencilerle Çanakkale Barosu yönetim kurulunu oluşturdu. Tören ikramlarla sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir