Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale Belediye Başkanı’ndan Kent Müzesi’ne Ziyaret

Çanakkale Belediye Başkanı’ndan Kent Müzesi’ne Ziyaret

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Fetvane sokak üzerinde bulunan “Kent Müzesi ve Arşivi”ni ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Çanakkale Belediyesi tarafından 3 yıl önce satın alınarak “Kent Müzesi ve Arşivi” haline getirilen 3 katlı tarihi binanın faal olarak hizmete girdiğini belirten Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Çanakkale Kent Müzesi olarak, kentin değerlerini toplamayı, korumayı ve paylaşmayı amaçlıyoruz. Bu amacı gerçekleştirmek için yerel, ulusal ve uluslararası bütün kişi, kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak projeler üretilmesini sağlayıp, barışı temel alan kültürel ortak üretim merkezi haline gelmeyi, bunu bütün kente yaymayı ve kentin kültürel yaşam kalitesini sürekli geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda kurulan “Kent Müzesi ve Arşivi”nin ilimize büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Ziyarette Kent Müzesi yetkilileri tarafından da Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a bilgi verildi. Basınla yakın temas içinde olacaklarını belirten müze yetkilileri, haftada bir gün çeşitli konularda toplantılar yapacaklarını sözlerine eklediler.
İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir