Çanakkale Belediye Meclisi, Belirli Bölgelerdeki İçki Yasağını Kaldırdı

04 Temmuz 2012

Çanakkale Belediye Meclisi, Temmuz ayı ikinci oturumunda, il merkezinde belirli bölgelerdeki içki yasağını kaldırdı.

Belediye Meclisinin Temmuz ayı ikinci oturumunda içkili yerler bölgesi hakkında komisyonun aldığı karar okundu. Ardından oylama yapılarak ruhsat alabilecek yeni içkili yerler tespit edildi. Buna göre Barbaros Mahallesi Sarıçay caddesinde köprünün sağ dönüş kesimi ile Tatarlar Camisi’ne 25 metre mesafeye kadarki bölüm; Reşat Tabak Caddesi’nin Troya köprüsünden Seyhan sokak kısmına kadarki alan ile Tansaş Alışveriş Merkezinin bulunduğu alanda işyerlerine içkili yer ruhsatı alma hakkı tanındı. Bunun dışında Belediye Halk Plajında da 15 Haziran ile 15 Eylül tarihleri arasında akşam saat 20.00’den işyerinin kapanmasına kadar içki satışına izin verildi.

Kredi için Başkan Gökan’a yetki verildi
Belediye meclisinde Dardanos Güzelyalı Atıksu Arıtma Tesisi Kesin Projesi konusun da ele alındı. 200 bin TL’ye malolacak projeden Erenköy belediyesinin de yararlanabileceği düşünülerek projenin hazırlanması istenirken, 200 bin TL’lik paranın 100 bin TL’sinin İller Bankası’ndan kredi olarak alınması için Başkan Gökhan’a yetki verildi.

2 Çanakkaleli Osnabrück’te deprem tatbikatında eğitim verecek
Öte yandanAlmanya’nın Osnabrück kentinde 5 ülkeden 14-19 yaş gruplarındaki gençlere yönelik gerçekleştirilecek arama kurtarma ve deprem tatbikat çalışmalarında eğitim verecek 2 görevli için de meclis onay verdi. 5 ülkeden 14 ile 19 yaş grupları arasında çok sayıda gencin katılacağı Osnabrücte’ki eğitim çalışmalarında Belediye İtfaiye Müdürlüğü ile üniversiteden bir eğitmen görev yapacak.

[Kaynak: Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir