Çanakkale Belediye Meclisi Yılın İlk Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

09 Ocak 2015

Çanakkale Belediye Meclisi’nin 2015 yılı ilk toplantısı Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte pasta kesimi ve toplu fotoğraf çektirilmesi ile başladı.

Belediye Meclis Toplantısının ilk oturumunda gündem maddeleri öncesinde, yaklaşık 37 yıl boyunca Çanakkale Belediyesine hizmet veren ve emekliye ayrılan Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Albayrak için de bir tören düzenlendi. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Başkan Yardımcısı Albayrak ile 12 yıldır beraber çalıştıklarını belirterek, “12 yıl boyunca özellikle teknik konularda hem personele hem benim kararlarıma önemli katkılarda bulundu. Çanakkale halkı için gece gündüz demeden özveriyle çalıştı. Şimdi yasaların öngördüğü çerçevede emekliye ayrıldı ancak tecrübelerinden yararlanmaya devam edeceğiz. Kendisinin 36 yıllık bir birikimi var. Bu birikimin kazanılması kolay değil. Bu noktada kendisine katkılarından ve başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. Başkan Gökhan, Albayrak’a sembolik anı plaketi ile çiçek takdim etti. Emekliye ayrılan Başkan Yardımcısı Adnan Albayrak da, görevini her zaman severek yaptığını kaydederek, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a, belediye meclis üyelerine ve personele teşekkür etti.

Başkan Yardımcısı Adnan Albayrak’ın emekli olması ile birlikte Başkan Yardımcılığı görevine İmar ve Şehircilik Müdürü Z. Özleyiş Çetin atanırken, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne M. Kemal Albayrak, Destek Hizmetleri Müdürlüğüne ise Meral Harput getirildi.

Toplantı, Başkan Gökhan’ın gündem değerlendirmesiyle devam etti. Gökhan, 2-5 Ocak tarihlerinde İstanbul Feshane’de düzenlenen Çanakkale Tanıtım Günlerinin başarılı geçtiğini, ancak Çanakkale Belediyesi standında da ön plana çıkarılan Çanakkale Savaşlarının 100. Yıldönümü için halen gerekli çalışmaların yapılmadığını belirtti.

Gökhan, taşeron işçilerin sendikalaşma sürecine ilişkin de meclis üyeleriyle bilgi paylaşımında bulundu. Taşeron sisteme karşı olmalarına rağmen, kadrolara personel alımında yaşanan zorluklar nedeniyle taşeron şirketlerden işçi alımı yapıldığına dikkat çeken Gökhan, yeni düzenlemeler ile birlikte sözleşmelerin üç yıla çıktığını, ayrıca taşeron işçilerin kıdem tazminatı, ikramiye, fazla mesai, giyim yardımı, yıllık izin gibi pek çok haktan yararlanmaya başlayacağının müjdesini verdi.

Toplantı, gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir