Çanakkale Belediyesi Araç Filosu Genişliyor

Çanakkale Belediyesi Araç Filosu Genişliyor
03 Eylül 2013

Çanakkale Belediyesi araç filosuna tamamı 2013 model olan 24 adet yeni aracın daha dahil edildi. Araçlar, Cumhuriyet Meydanı’nda sergilenerek tanıtıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda sergilenen yeni araçları inceleyen Başkan Gökhan, yaptığı açıklamada, yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan araçların kent için önemli bir yatırım olduğunu ifade etti. Başkan Gökhan, “Biz bütün bunları önemli yatırımlar olarak algılıyoruz. Nasıl alt ve üst yapıyı yeniliyorsak, araç ve gerecimizi de yenilemeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Çanakkale Belediyesi’nden araçlarla ilgili şu bilgilendirmede bulunuldu: “Araç filosuna son olarak, iki adet çift kabin fiber kasalı kamyonet, 4×4 çift kabin pikap (kamyonet), iki adet 4×2 çift kabin pikap (kamyonet), tek kabin damperli kamyonet, beş adet binek araç (kombi-camlı van kamyonet), tek kabin damperli kamyon, 4WD çift teker kabinli ve ataşmanlı traktör, 32 metrelik tam otomatik hidrolik merdivenli itfaiye aracı (Yatırım ve Teşvik Belgesi kapsamında alınmıştır. ÖTV ve KDV ödenmemiştir.), 9 metreküp kapasiteli kombine kanal temizleme aracı (Yatırım ve Teşvik Belgesi kapsamında alınmıştır. KDV ödenmemiştir), iki adet 12 metrelik engelli otobüsü (İller Bankası Kredisi ile Yatırım ve Teşvik Belgesi kapsamında alınmıştır. KDV ödenmemiştir), Lastik tekerlekli ekskavatör (İller Bankası Kredisi ile Yatırım ve Teşvik Belgesi kapsamında alınmıştır. KDV ödenmemiştir-) ile kazıcı ve yükleyici kepçe (İller Bankası Kredisi ile Yatırım ve Teşvik Belgesi kapsamında alınmıştır. KDV ödenmemiştir) ve dört adet motosiklet dahil oldu.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir