Çanakkale Belediyesi Baba Buluşmaları Başladı

Çanakkale Belediyesi Baba Buluşmaları Başladı
22 Mart 2021

Çanakkale Belediyesi ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı iş birliğiyle yürütülen Baba Buluşmaları Programı, pandemi süreci kapsamında çevrim içi olarak başladı.

Çanakkale Belediyesine bağlı Ata’m Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin Cevatpaşa ve Barbaros şubelerine kayıtlı öğrencilerin babaları ile Esenler-Barbaros-Troia Sosyal Yaşam Evleri kullanıcıları başta olmak üzere kentte yaşayan 3-6 yaş grubu çocukların babalarını kapsayan Baba Buluşmaları Programı eğitimleri, aynı zamanda Anne Çocuk Eğitim Vakfının gönüllü eğitimcileri de olan Belediyede görev yapan ilgili çalışanlar tarafından gerçekleştiriliyor.  

Salı, Çarşamba ve Perşembe akşamları 3 ayrı grupla düzenlenen program, pandemi süreci kapsamında zoom programı-online görüntülü konuşma sistemi üzerinden yürütülüyor. Programda yer alan konuların başlıkları ise; Çocukla Kaliteli Zaman Geçirme-Babanın Çocuk İçin Rolü ve Önemi-Aile Tutumları-Dinleme ve Anlatma-Demokratik ilişki ve Empati, Olumlu Davranış Geliştirme-Sosyal ve Duygusal Gelişim-Bedensel ve Cinsel gelişim-Zihinsel Gelişim olarak tespit edildi.

Diğer yandan program sonunda, katılımcı babalara katılım belgesi de verilecek.

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir