Çanakkale Belediyesi, Birbirinden Eğlenceli Etkinlikler ile Evlerinize Konuk Oldu

Çanakkale Belediyesi, Birbirinden Eğlenceli Etkinlikler ile Evlerinize Konuk Oldu
03 Mayıs 2021

Çanakkale Belediyesi Nisan ayı kültür etkinlikleri kapsamında, salgın rahatsızlık nedeni ile içinde bulunduğumuz sosyal izalasyon günlerinde birbirinden farklı ve eğlenceli görsel etkinlikler ile evlere misafir oldu.

Nisan ayı etkinlikleri kapsamında ilk olarak 3 Nisan 2021 tarihinde Çanakkale Belediyesi YouTube kanalında yayımlanan Aşk-ı Müzik konseri ile Barış Altınbaş evlerinize misafir oldu. Aziz Nesin’in yazdığı, Semih Çelenk’in düzenlediği Deliler Boşandı adlı dijital tiyatro oyunu ise Ebru Naz Özdemir’in yönetmenliğinde Çanakkale Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun sahnelemesi ile 17 Nisan 2021 Cumartesi günü saat 18:30’da; Filiz Kaya’nın Klasik Kemençe Resitali ise 30 Nisan 2021Cuma günü saat 18:30’da Çanakkale Belediyesi YouTube kanalından yayımlandı. 

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıldönümü kapsamında 12 Mart 2021 tarihinde Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivinde sergilenmeye başlayan İlyas Çolak’ın “Yenilmez Armadaya Karşı Çelik Yürekler” adlı fotoğraf sergisi 30 Nisan 2021 tarihine kadar açık kaldı. Açık kaldığı süre boyunca sergiye ziyaretler aynı anda en fazla 10 kişi olacak biçimde rezervasyon ile düzenlendi. 

Çanakkale Belediyesi, Nisan ayı için hazırlanan etkinliklerde çocukları da ihmal etmedi. 10-15 yaş grubuna yönelik “Çocuklar için Edebi Metinler Üzerine Çevrimiçi Felsefe Atölyesi” 9-16-23 Nisan 2021 tarihlerinde düzenlendi. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında kent sokaklarında dolaşan sesli araçlar ile yayımlanan çocuk şarkıları bayram coşkusuna ortak oldu. 

Çanakkale Belediyesi tarafından içeriği yalnızca çocuklara yönelik hazırlanan Çanakkale Belediyesi Çocuk Sitesi (cocuk.canakkale.bel.tr) 23 Nisan 2021 Cuma günü itibari ile kullanıma açılışı yapıldı. Çocuklar kendilerine özel hazırlanan bu site aracılığı ile farklı pek çok etkinlik, oyun, atölye çalışması ile bir araya geldi. 

Çocuklara yönelik online gerçekleştirilen bir diğer etkinlik ise “İki Dilli Kitap Sineması” oldu. Etkinlik Çanakkale ve Osnabrück Kardeş Kent Elçileri Neşe Yıldız Kendibaşına ve Çağla Avcı tarafından, Türkçe ve Almanca olarak 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 18:00’da, 6 yaş üzeri çocuklar için düzenlendi. 

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir