Çanakkale Belediyesi Doktoru Mümtaz Pirinçciler Vefat Etti

Çanakkale Belediyesi Doktoru Mümtaz Pirinçciler Vefat Etti
11 Haziran 2011

Çanakkale Belediyesi’nde 10 yıldan buyana tabip olarak görev yapan Mümtaz Pirinçciler (48) aort damarında meydana gelen yırtılma sebebiyle hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre akşam saatlerinde aniden rahatsızlanan Çanakkale Belediyesi Tabibi Mümtaz Pirinçciler, telefonla ambulans talebinde bulundu. Kısa sürede gelen ambulansla hastaneye kaldırılan 48 yaşındaki Doktor Pirinçciler yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yapılan tetkiklerde Doktor Mümtaz Pirinçciler’in aort damarında meydana gelen yırtılma sebebiyle hayatını kaybettiği belirlendi. Genç yaşta hayatını kaybeden belediye tabibi için sabah saatlerinde Çanakkale Belediyesi önünde bir tören düzenlendi. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, başkan yardımcıları, belediyle personeli ve ailesinin katıldığı törende bir konuşma yapan Başkan Gökhan, çok üzgün olduklarını belirterek, “Burada konuşacak kelime bulamıyorum. Yardımsever, insancıl ve en önemlisi dürüst bir çalışanımız olarak bugüne kadar kurumumuzda görev yapan Pirinçiciler’in aramızdan ani ayrılışı hepimizi yasa boğdu. Arkadaşımızın en büyük özelliği yardımsever olmasıydı. Bugüne kadar Çanakkale halkı için herşeyi yaptı. Onu hep bu özelliği ile anacağız. Hepimizin başı sağolsun” dedi.

Mesai arkadaşlarının gözyaşlarına hakim olamadığı törenin ardından Mühtaz Pirinçciler’in cenazesi vasiyeti üzerine doğum yeri olan Manisa’ya gönderildi. Cenazenin Manisa Hatuniye camii’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra toprağa verileceği öğrenildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir