Çanakkale Belediyesi Eski Hizmet Binası Yıkım İhalesi Sonuçlandı

12 Şubat 2014

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan bilgilendirmede Hizmet Binası, Yeşil Yerel Yönetim Binası ve Kültür Merkezi Projesi kapsamında boşaltılarak yıkımına ilişkin çalışmalar kapsamında yapılan ihalenin sonuçlandığı belirtildi. Buna göre 5 isteklinin katıldığı yıkım ihalesinde Dümrekli Turizm İnşaat Nakliyat Madencilik İthalat İhracat Gıda Sanayi Ve Tic. Ltd. Şti. açık arttırmada en yüksek bedeli vererek yıkım işini üstlendi.

Çanakkale Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Çanakkale Merkez, İsmetpaşa Mahallesi, Atatürk ve Demircioğlu Caddeleri ile Hüseyin Avni Baksi ve Nene Hatun Sokaklara cepheli 366 ada, 12, 159 ve 167 parseller üzerinde bulunan mülkiyeti Belediyemize ait Bodrum + Zemin + 3 normal kattan oluşan Belediye Hizmet Binası, Zemin + 1 Normal Kattan oluşan Otogar ve işyerleri binası ile 1 katlı işyerleri ve depodan oluşan binaların Belediye Encümeninin 31/12/2013 tarih ve 2013/772 sayılı kararı gereğince yıkılması ve yıkımdan çıkacak ve ekonomik değeri olan mal ve malzeme satışının 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 51. maddesine göre Pazarlık Usulü ile ihale edilmesine karar verilmiştir. İhaleye ilişkin ilanlar çeşitli vasıtalar aracılığı ile yapılmıştır.

04/02/2014 tarihinde Belediye Encümeni huzurunda yapılan ihaleye 5 istekli katılmış ve yapılan açık arttırmada en yüksek bedeli veren Dümrekli Turizm İnşaat Nakliyat Madencilik İthalat İhracat Gıda Sanayi Ve Tic. Ltd. Şti. 130.000,00.-TL’ye yıkım işini üstlenmiştir.

Yüklenici ile İdaremiz arasında sözleşme düzenlenmiş ve yıkım ile ilgili işlemler bu doğrultuda devam etmektedir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir