Çanakkale Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası Arasında İmzalar Atıldı

Çanakkale Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası Arasında İmzalar Atıldı
31 Aralık 2013

Çanakkale Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen tören ile karşılıklı olarak imzalar atıldı.

Törene, CHP Çanakkale Milletvekilleri Ali Sarıbaş ve Serdar Soydan, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP İl Başkanı Hamza Karagöz, CHP Merkez İlçe Başkanı Nejat Önder’in yanısıra Belediye Başkan Yardımcıları, sendika temsilcileri ve işçiler katıldı.

Törende konuşan DİSK Genel İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Erdinç Uslan, “3 ay gibi kısa bir süre içerisinde tamamladığımız toplu sözleşme görüşmelerini, Çanakkale Belediyesi’nin çok büyük bir özveride bulunmasıyla neticelenen anlaşmayı sonlandırmış bulunmaktayız. Bütün emek dostlarının yüzünün gülmesine sebep olan Çanakkale Belediyesi’nin yönetim kadrolarında yer alan herkese sonuna kadar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise, Belediye personelinin gece gündüz Çanakkale halkı için hizmet verdiğini belirterek, bu kapsamda emeklerinin karşılığını hak ediyor olmalarında hiç bir tereddüt olmadığını ifade etti. Başkan Gökhan, “Sendika ile yaptığımız görüşmelerde hep daha iyisini yapabilmenin mücadelesini verdik. Umuyorum herkesin mutlu olacağı bir noktaya geldik. Toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonucunda en düşük yevmiye 56 TL’ye, en yüksek yevmiye ise 72,5 TL’ye yükseltildi. Fazla mesai ve ikramiyeler ile sosyal yardımlar da söz konusudur. Fiili her yıl için 0,50 kuruşluk kıdem artışı da tüm personelimiz için öngörülmüş durumdadır” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından tören, karşılıklı imzaların atılması ve pasta kesimi ile sona erdi.

Öte yandan DİSK Genel İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Erdinç Uslan’ın, tören öncesi belediye önünde sakal traşı olması da renkli görüntülere sahne oldu. Davullu, zurnalı bu etkinliğe katılan Başkan Gökhan da, işçileri tebrik ederek sözleşmenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir