Çanakkale Belediyesi Kaçak Kule İnşaatını Durdurdu

Çanakkale Belediyesi Kaçak Kule İnşaatını Durdurdu
14 Mayıs 2009

Çanakkale?de İsmetpaşa mahallesinde özel bir mülkiyette kaçak olarak yapımına başlanan 35 metre yükseklikteki kule inşaatı belediye ekipleri tarafından durduruldu.

Çanakkale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri, Kader Sokak’ta özel mülkiyette izinsiz kaçak olarak yapımına başlanan 35 metre yükseklikteki çelik konstrüksiyon ve 4 ayak üzerindeki kulenin yapımını durdurduklarını belirterek, ?Tamamlandığında 80 metre yüksekliğe ulaşması tahmin edilen kule, havaalanı uçuş konisi içinde “Havaalanı Mania Planı Kriterleri Uygulama Sınırı” içinde kalması nedeniyle tehlike arz ediyor. Planlı küçük sanayi alanı içine hiçbir müracaat, yada izin alınmadan gizlice inşasına başlanan bu kule ilgili vatandaşların ihbarları sonunda İsmetpaşa Mahallesi Muhtarlığı’nın da katkısıyla Belediye olarak gerekli işlemi yerine getirerek can ve mal güvenliğini tehdit edecek yükseklikte ve kent estetiğine aykırı kulenin kaldırılması için gerekli yasal işleme başladık? dedi.

Öte yandan vatandaşlar tamamlandığında 80 metre olması tahmin edilen kulenin baz istasyonu olarak kullanılacağını iddia ettiler.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir