Çanakkale Belediyesi Sosyal Hizmet Evleri’nde Yaz Okulu Etkinlikleri Başladı

28 Haziran 2012

Çanakkale Belediyesi Barbaros Sosyal Hizmet Evi’nde başlayan yaz okulu etkinlikleri kapsamında anneleri ile birlikte gruplara katılan çocuklar drama, satranç, kukla yapımı, kurabiye ve pasta yapımı ile origami gibi kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak eğitimlerin yanı sıra çocuk hakları konusunda bilinçlendiriliyor.

Büyüme ve gelişimin en hızlı olduğu dönem olarak kabul edilen 0-6 yaş grubundaki çocuklar için büyük önem taşıyan yaz okulu etkinlikleri ile çocuklar duygusal, sosyal, zihinsel ve bedensel anlamda eğitimler alırken aynı zamanda düzeyli eğlenceler ile keyifli bir tatil yaşama imkanına sahip oluyorlar.

Yaz okullarında ayrıca gerçekleştirilen pek çok aktiviteyle çocukların TV, bilgisayar oyunları gibi pasif öğrenme modellerini bir kenara bırakarak, liderlik, yaratıcılık, iletişim, yardımlaşma becerileri geliştiriliyor ve özgüvenlerinin arttırılması için çalışılıyor.

Yaz okulunda gerçekleştirilen tüm bu etkinlikler ile geleceğimiz olan çocuklarımız hem eğleniyor hem de tatillerini kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak şekilde değerlendirme imkânı buluyorlar.

Yaz okulu programlarına Kukla Yapım Atölyesi ile başlayan ve 32 çocuğun annesi ile birlikte katılım gösterdiği Barbaros Toplum Merkezindeki çalışmada ilk eserlerini üreten çocuklar, eserlerine ilişkin hikâyeler de geliştirerek Yaz Okulu programlarına başladılar. Çanakkale Belediyesi Barbaros, Troia ve Esenler Toplum Merkezleri farklı etkinlikler ile farklı yaş gruplarına hitap eden etkinlikler yaz boyunca devam edecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir