Çanakkale Belediyesi Sosyal Yaşam Evleri Yaz Okulu Sertifika Töreni Düzenlendi

05 Eylül 2012

2005 yılında Çanakkale Belediyesi ile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü (Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü) ortak protokolü ile kentlinin çeşitli alanlarda (sanatsal, kültürel, sosyal, beceri, vb.) gelişimlerini sağlamak amacıyla hayata geçen Toplum Merkezleri Projesi, geçtiğimiz yıl gerçekleşen değişiklik ile Çanakkale Belediyesi bünyesinde Sosyal Yaşam Evleri adıyla faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Çanakkale Belediyesi bünyesine kazandırdığı yeni Sosyal Hizmet Uzmanları ve eğitimci personel vasıtası ile kentliden de gelen talepler üzerine yeni konu başlıkları belirleyerek, başlayacak olan yeni dönem çalışmalarından önce yaz aylarında bu merkezleri anneleri ile birlikte kullanan miniklere katılım belgelerini düzenlenen törenle takdim etti. Yeteneklerini geliştirici, boş zamanlarını kaliteli değerlendirmelerini sağlayacak etkinlikler ile yaz boyunca dolu dolu vakit geçiren minikler, Atıktan Sanatsal Üretim Atölyesinden Takı Tasarım Atölyesine, Uygulama Mutfağı Atölyesinden Satranç, Yüzme, Masa Tenisi, İngilizce, Gitar Kursları, Film Saati, Okuma Saati ve Çevre Etkinliklerine kadar birçok konuda bilgi hazinelerini ve becerilerini geliştirdi.

Öncelikle Çanakkale Belediyesi’ne bağlı Troia Sosyal Yaşam Evindeki yaz okulu etkinliklerine katılan 20 çocuğun katılım belgeleri verilirken ardından Esenler Sosyal Yaşam Evi’nde gerçekleştirilen yaz okulu çalışmaları kapsamında çalışmaları başarıyla tamamlayan 7-14 yaş arası toplam 55 çocuk ailelerinin de katıldığı törenle belgelerini Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’dan aldı.

Troia Sosyal Yaşam Evinde Sorumlular Oya Gençoğlu ve Emine Rüya Arıcı gözetiminde, gönüllü öğretmenler Şeyda Kalkın, Elif Bekar, Meryem Bilgin’in desteği ile, Esenler Sosyal Yaşam Evinde Sorumlusu Yeşim Çanlıoğulları gözetiminde, gönüllü öğretmenler Şadiye Berber, Gülşah Yapıcı ve Esra Güler’in desteği ile gerçekleştirilen yaz okulu çalışmaları kapsamında belgelerini alan minikler, yapılan çalışmaların tümünün kendileri için yararlı olduğu, ayrım yapmaksızın tüm çalışmalardan zevkle yararlandıklarını belirttiler.

Katıldığı törende bu merkezlerin önemine bir kez daha değinen Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “burası sizin eviniz, sizin yeriniz. Sizlerin uzmanlar eşliğinde doğru bilgi sahibi olmanız, kendinizi geliştirmeniz, kaliteli zaman geçirmeniz için bu merkezleri 2005 yılından beri sizlerin hizmetine sunuyoruz. Sizler buradaki etkinliklere katılarak sadece bir şeyler öğrenmiyorsunuz. Aynı zamanda sosyalleşiyorsunuz. Bu nedenle bu merkezleri çok önemsiyorum. Diğer komşularınızın da bu merkezlere katılımlarını sağlamak için sizler de gönüllü elçiler olmalısınız. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Yaz okuluna katılan miniklerin katılım belgeleri önümüzdeki günlerde Barbaros Sosyal Yaşam Evini kullanan çocuklar için de gerçekleştirilecek olup kış dönemi çalışmaları Çanakkale Belediyesi’nin bünyesine kazandırdığı yeni Sosyal Hizmet Uzmanları ile devam edecek.

[Kaynak: canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir