Çanakkale Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’ne Operasyon: 90 Gözaltı

15 Mayıs 2012

Çanakkale Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’ne yönelik operasyonda, aralarında müdürenin de bulunduğu 90 kişi gözaltına alındı.

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 4 Nisan’da yapılan aramanın ardından savcılığın izniyle operasyona bugün start verdi. Sabah saatlerinde Çanakkale Belediye Su ve Kanalizasyon Müdürü Aynur K.’nın da aralarında bulunduğu 90 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan belediye personeli Emniyet Müdürlüğü’nün Spor Salonu’na götürüldü. Konuyla ilgili bir açıklama yapılmazken, olayın Nisan ayı içerisinde, Savcılığa yapılan ihbarlar üzerine gerçekleştirilen inceleme ile bağlantısı olduğu öne sürülüyor.

Su sayaçları ihalesinde yolsuzluk yapıldığı yönünde savcılığa gönderilen ihbar mektubu üzerine polis Nisan ayında Belediyede inceleme yapmış, bazı belgelere el koymuştu.

Belediye Meclis Üyesi Avukat Muharrem Erkek, operasyonun, geçen nisan ayında yapılan aramaların devamı olduğunu söyledi. Gözaltına alınanların Çanakkale Bölge Trafik İstasyonu arkasındaki spor salonunda tutulduğunu belirten Erkek, “Geçen ay yapılan aramanın ardından, polis bugün o dosyayla ilgili gözaltılar yaptı. Gelişmelerle ilgili henüz bizim de bir bilgimiz yok. Gözaltına alınanların spor salonuna götürüldüğünü öğrendik” dedi.

ÇANAKKALE BELEDİYESİ’NDE GÖZALTI SAYISI 90’I BULDU
Çanakkale’de polisin bu sabah başlattığı operasyonda gözaltına alınanların sayısı 90’a ulaştı. Polis, operasyonun devam ettiğini, sayının daha da artabileceğini kaydetti.

Çanakkale Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünde yolsuzluk iddiaları üzerine savcılık tarafından yürütülen soruşturma kapsamında bu sabah başlatılan operasyon sürüyor. Sabah erken saatlerde şüphelilerin evlerine düzenlenen operasyonda, su ve kanalizasyon müdürünün de aralarında bulunduğu 26 kişi gözaltına alınmıştı.

Operasyon kapsamında, aralarında içme suyu abonelerinin de bulunduğu 64 kişi daha sorgulanmak üzere emniyete getirildi.

Şüpheli ve mağdur sıfatıyla ifadelerine başvurulacak olan 90 kişi, Bölge Trafik Müdürlüğü yakınındaki polis spor tesisine götürüldü. Gözaltı süreci öncesinde sağlık kontrolünden geçmesi gereken 90 kişi, sayı fazla olduğu için hastaneye götürülmedi. Bunun yerine İl Sağlık Müdürlüğünce görevlendirilen bir ekip spor salonuna gelerek sağlık kontrolü yaptı. Gözaltına alınanlar arasında ismi açıklanmayan bir kişinin ise yüksek tansiyon problemi sebebiyle rahatsızlanarak Devlet Hastanesi’ne götürüldüğü öğrenildi.

Polis ekipleri, el konulan klasörler dolusu evrakı da spor salonuna getirdi.

Spor salonunda bulunan mağdur ve şüphelilere, öğle yemeğinde pizza ikram edildi. Yakınlarının gözaltına alındığını öğrenen bazı vatandaşlar ise bilgi alabilmek umuduyla Bölge Trafik Müdürlüğüne gelerek beklemeye başladı.

Çanakkale Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, savcılık tarafından yürütülen soruşturma kapsamında operasyonun halen devam ettiğini, gözaltı sayısında artış olabileceğini belirtti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir