Çanakkale Belediyesi, ‘Süreklilik Ödülü’nü Kente Getirdi

31 Ekim 2012

Çanakkale Belediyesi, “Tarihi Kentler Birliği Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması”nın 2011 yılı sonuçlarına göre Saat Kulesi ve Meydanı Düzenleme Projesi ile kazandığı ‘Süreklilik Ödülü’nü Antalya’da aldı.

Proje Ödülleri, Uygulama Ödülleri, Süreklilik Ödülleri ve Metin Sözen Koruma Büyük Ödülü olmak üzere dört farklı ödülün verildiği; 48 belediyenin 34 proje ve 30 uygulama olmak üzere toplam 64 projeyle katıldıkları yarışmanın ödül töreni geçtiğimiz hafta Antalya Yapex Yapı ve Restorasyon Fuarında gerçekleştirilen organizasyon ile sahiplerini buldu.

18-21 Ekim 2012 tarihleri arasında Antalya “Yapex Yapı ve Restorasyon Fuarı” kapsamında düzenlenen “Tarihi Kentler Birliği (TKB) 2011 Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması” ödül töreni ve sergi açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu ve ÇEKÜL Başkanı Prof.Dr. Metin Sözen, Kurul Üyesi Prof. Dr. Cevat Geray, Prof. Dr. Ruşen Keleş, Tarihi Kentler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ile Tarihi Kentler Birliği üye belediyeleri katıldı.

Yarışma’da Prof. Dr. Metin Sözen Koruma Büyük Ödülü´nü Bursa Büyükşehir Belediyesi, Merinos Tekstil Sanayi Müzesi projesiyle alırken, Çanakkale Belediyesi “Saat Kulesi ve Meydan Düzenleme Uygulaması” ile Süreklilik Ödülü’ne layık görüldü. Ödülü Çanakkale Belediyesi adına Proje Müellifi Mimar Meral Harput ve Harita Kadastro Teknikeri Aynur Atan aldı.

Çanakkale Belediyesi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Koruma Uygulama Denetleme Bürosu (KUDEB) kent içinde yaptığı Proje, Düzenleme ve Uygulama Çalışmaları ile 2001-2011 yılları arasında “Tarihi Kentler Birliği’nden 4. ödülünü almış oldu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir