Çanakkale Belediyesi’nden Başarılı Öğrencilere Gezi Ödülü…

Çanakkale Belediyesi’nden Başarılı Öğrencilere Gezi Ödülü…
06 Haziran 2015

Çanakkale Belediyesi, başarılı lise öğrencilerine yönelik 1-2 Haziran tarihleri arasında Mardin-Diyarbakır gezisi düzenledi.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile öğrencilerimizi eğitimde başarıya teşvik etmek, yeni yerler görmeleri ve keşfetmelerini sağlamak amacıyla hazırlanan proje doğrultusunda kent merkezinde eğitim gören 9, 10, 11 ve 12. Sınıflardaki okul birincileri Diyarbakır-Mardin gezisine katıldı. Öğrencilere, Çanakkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Personeli Gülay Sarışen, Canan Ergun ve Metin Zengin ile Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Elif Dilara Güler, Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat Büyük ve Mustafa Bünyamin Uruç eşlik etti.

Toplam 39 öğrenciyle gerçekleştirilen gezi, Diyarbakır şehir turu ile başladı. Diyarbakır Surları, Keçi Burcu, Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi gibi kültürel ve tarihi mekanları gezen öğrenciler, kent hakkında bilgi sahibi olma fırsatı buldu. Ardından Mardin’e geçen öğrenciler, ‘Müze Kent’ olarak adlandırılan şehirde Dayrül Zaferan Manastırı, Kasımiye Medresesi, Hasankeyf, Midyat, Mardin Kent Müzesi başta olmak üzere çok sayıda tarihi ve kültürel mekanı gezdi. Geziden büyük keyif alan ve güzel anılarla Çanakkale’ye dönen öğrenciler, Çanakkale Belediyesi’ne de katkılarından dolayı teşekkürlerini iletti.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir