Çanakkale Belediyesi’nden “Ben Aziz Sen Nesin” Göndermesi!

22 Aralık 2015

Çanakkale Belediyesi Tiyatro Topluluğu “Ben Aziz Sen Nesin” adlı tiyatro oyununu, ÇOMÜ’ye ait Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi. Akıllara ise önceki günlerde Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Troia Kültür Merkezi’nde gösterimi yapılmak istenen fakat yönetim tarafından gösterimine izin verilmediği öne sürülerek öğrenciler tarafından protesto edilen,’Akıntıya Karşı Aziz Nesin’ belgeselini getirdi.

Çanakkale Belediyesi Tiyatro Topluluğu “Ben Aziz Sen Nesin” adlı tiyatro oyunu ile Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda Çanakkaleli tiyatro severler ile buluştu. Aralık ayı kültür etkinlikleri kapsamında, 21 Aralık 2015 Pazartesi günü saat 20:00’da sahnelenen oyuna kent halkı yoğun ilgi gösterdi. Aziz Nesin’in skeçlerinden derlenerek oluşturulmuş oyun, güncel olaylara da değinerek, izleyenlere kahkaha dolu eğlenceli bir gece yaşattı.
Tiyatro sanatı ile ilgilenen kent halkı ve öğrencilerden oluşan Çanakkale Belediyesi Tiyatro Topluluğu, yeni üyeleri ile birlikte yeni dönem çalışmalarına da başladı. Yeni sezona Naz Özdemir’in yönetmenliğinde başlayan Çanakkale Belediyesi Tiyatro Topluluğu, önümüzdeki aylarda yeni oyunlarla, tiyatro severlerin karşısına yeniden çıkmaya hazırlanıyor.

Yönetime ‘Aziz Nesin Belgeseli’ tepkisi gelmişti

Öte yandan 16 Aralık 2015 tarihinde Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sosyal ve Düşünsel Araştırmalar Topluluğu’nca Troia Kültür Merkezi’nde gösterimi yapılmak istenen ‘Akıntıya Karşı Aziz Nesin’ belgeseline, uygun görülmediği gerekçesiyle izin verilmediğini öne süren öğrenciler, okulda gösteriminin yapılmasını istediklerini vurgulamıştı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir