Çanakkale Belediyesi’nden Expotroia’ya Tam Destek

27 Şubat 2013

Çanakkale, bu yıl 16-19 2013 Mayıs tarihleri arasında ilk kez gerçekleştirilecek Turizm ve Ticaret Fuarı’na hazırlanıyor.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan 2013 ExpoTroia Fuarında kentin tarihi, turistik değerlerinin yanı sıra kendine özgü tatları da dünya çapında tanıtılacak.

Değerlerini tanıtmak amacıyla ulusal ve uluslararası organizasyonlarda boy gösteren ve ilgi gören ilimiz, ExpoTroia’da değerlerini tanıtırken kent merkezi dışında Assos, Troia, Bozcaada, Gökçeada, Kaz Dağları, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’na da geziler düzenleyerek katılımcılara kenti yakından tanıtma olanağı yaratacak.

Geçtiğimiz gün ÇASİAD binasında gerçekleştirilen toplantıda bir araya gelen İlçe Kaymakamları ve Belediye Başkanları fuar hakkında bilgilendilirken Çanakkale Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Sürücü fuara ilişkin Çanakkale Belediyesi’nin tam desteğinin olduğunu sözlerine ekledi. Fuarın kent için her anlamda büyük katkısı olacağını belirten Sürücü, zaten değeri dünyaca bilinen ilimizin daha fazla tanıtılmasını sağlamak, farklı değerlerini ortaya koymak amacıyla kent adına büyük bir organizasyon olarak görüyor ve destekliyoruz? dedi.

Toplantıda birlikteliğin önemi vurgulanırken kentin merkezi ve ilçeleriyle ayrılmaz bir bütün olduğu ve organizasyonda tüm aktörlerin yer alması gerektiği konusu üzerinde duruldu.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir