Çanakkale Belediyesi’nden Okul Kütüphanelerine Kitap Desteği

01 Mart 2011

Çanakkale Belediyesi eğitime olan desteğini kent merkezinde bulunan tüm ilköğretim okullarının kütüphanelerine kitap desteğinde bulunarak sürdürüyor.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, belediye olarak il merkezindeki 15 ilköğretim okulunun kütüphanelerini yenilemek için bir çalışma başlattıklarını belirterek, “Kent merkezinde bulunan 15 ilköğretim okulunun kütüphanelerini güncel ve önemli kitaplar ile yenileyip, kütüphanesi olmayan okullara önemli bir kitap arşivi kazandırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu çalışmamıza Fatma Şemsettin Çamoğlu İlköğretim Okulu ile başladık. Kitap okuyarak kendisini küçük yaşlardan itibaren yetiştirmeye başlayan çocuklarımız, hayatın her alanında bunun faydasını görecek. Bu durum sınavlarda da öğrencilerimizin hızlı okumalarını sağlayarak katkısını gösterecek. Kitap okumak düşünce gücümüzü de geliştirdiği gibi aynı zamanda kelime hazinemizin de çoğalmasını sağlayacak. Bugün çocuklarımıza bu nedenlerle kitap hediye ediyoruz. Belediye olarak bunun dışında farklı projeler sunmaya da devam edeceğiz” dedi.

Fatma Şemsettin Çamoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Cahit Bayraktar da yaptığı konuşmada belediyenin başlattığı çalışmanın çok anlamlı bir proje olduğunu belirterek, Başkan Gökhan’a desteklerinden ötürü teşekkür etti. Okul aile birliği üyeleri de özel olarak seçilerek alınan kitapların okumak için insanı heveslendirdiğini, kitapları kendileri dahil öğrencilerinin okumalarını sağlayacaklarını belirttiler.

Kitaplar önümüzdeki günlerde kentteki tüm ilköğretim okullarına dağıtılacak.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir