Çanakkale Belediyesi’nin Kurumsal Kapasitesi Arttırılıyor

Çanakkale Belediyesi’nin Kurumsal Kapasitesi Arttırılıyor
12 Ocak 2012

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın 2011 yılı Teknik Destek Programına başvurarak destek almaya hak kazanan Çanakkale Belediyesi’nin “Kurumsal Yönetim, Kurumsal İletişim” başlıklı projesine ilişkin eğitim çalışmaları Danışman ve Eğitmen Serap Aydar tarafından gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Kurum içi ve dışı paydaşlarıyla olan ilişkilerinde verimliliği daha da arttırmak amacıyla gerçekleştirilen eğitimler kapsamında daha önce gerçekleştirilen mevcut durumun tespitinin ardından kurum yöneticileri de “İnsan Kaynakları Yönetimi, Liderlik, Zaman ve Stres Yönetimi” gibi konu başlıklarında bilgilerini tazeledi. Yöneticilere yönelik iki gün boyunca devam eden eğitim ve danışmanlık çalışmaları oldukça verimli geçerken yöneticilere eğitim sonunda katılım belgeleri verildi.

Eğitim programının diğer etabı ise Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve ilgili müdürlük personelinin katılımıyla gerçekleştiriliyor. 13 Ocak 2012 tarihine kadar devam edecek olan etkinlikte ekip, “Halkla ilişkiler, motivasyon, iletişim, ikna becerileri-çatışma yöntemi ve sorun çözme, kurumsal kimlik ve kurum kültürü” gibi konularda profesyonel bilgiler alarak mesleki ve kişisel gelişim konularında bilgilerini yenileyecek. Eğitimin son aşamasında ise, Çanakkale Belediyesi’nin tüm çalışan ve yöneticilerinin katılım sağladığı bir toplantı gerçekleştirilecek. Kurum içi ve dışı iletişim konusunun ele alınacağı toplantı sonrasında Çanakkale Belediyesi’nin “İletişim Eylem Planı”nın oluşturulmasına yönelik çalışmalar başlayacak.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir