Çanakkale Belediyespor’da Hedefler Büyük…

11 Ekim 2016

7-9 Ekim tarihleri arasında Çanakkale’de gerçekleşen Balkan Kupasında şampiyonluk elde eden Çanakkale Belediyespor’un şimdiki hedefi Avrupa CEV Challenge Kupası.
Çanakkale Belediyespor Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güneşhan, Yönetim Kurulu Üyeleri Aysun Kavcar ve Levent Çetin ile Antrenör Üzeyir Özdurak, Balkan Kupasının hemen ardından değerlendirme toplantısı için basın mensuplarıyla bir araya geldi. Sezona hızlı bir başlangıç yapan ve rakiplerine set vermeden Balkan Kupasını kazanan Çanakkale Belediyespor’da yüzler gülerken, Kulüp Başkanı İsmet Güneşhan sözlerine, “Bugün sizlerin karşısına kentimizde düzenlenen Balkan Kupasını kazanmış bir kulübün başkanı ve teknik heyeti, yöneticileri olarak durmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim” diyerek başladı. Çanakkale’nin, kentin spor tarihinde ilk defa böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptığını kaydeden Güneşhan, “Aynı zamanda bu organizasyon içerisinde bu kentin bir takımı da mücadele ederek kentimize bir Balkan Şampiyonluğu kazandırmış oldu. Bundan sonra hem kentimizi, hem kulübümüzü hem de ülkemizi Avrupa Challenge Kupası’nda temsil edeceğiz. Dünyanın en güzel kentinde yaşıyoruz ve bu kent ve kentliler her şeyin en iyisine layıktır diye düşünüyoruz. Çanakkale Belediyespor Kulübü olarak özellikle Voleybol branşında çok daha iyi noktalarda olabilmek için mücadele ediyoruz. Emeklerimizin karşılığı olarak da; önce birinci lige çıkarak sonrasında da birinci ligde kalarak nihayetinde de bu sene Avrupa Kupalarında kentimizi temsil etme hakkı kazanmıştık. Balkan Kupası’nı kentimize ve ülkemize kazandırmaktan dolayı son derece mutluyuz. Avrupa Challenge Kupasında ki hedefimiz üst turlara çıkmaktır. Kendimize güveniyoruz; oyuncularımızda bu kapasite var. Teknik heyetimiz olsun, oyuncularımız olsun çok iyi durumdalar” dedi.

1
Türkiye Bayan Voleybol Liginin Avrupa’nın en iyi liglerinden biri olarak kabul edildiğini belirten Güneşhan, bu ligde kenti başarıyla temsil etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Güneşhan, kentlilerin desteğine de değindi. Güneşhan, “Kentimizin takımımızı sahiplenmesini istiyoruz; sonuçta Çanakkale Belediyespor takımı halkımızın takımıdır. Bizler, Çanakkale halkı adına bu kulüpte görev yapan insanlarız. Dolayısıyla biz kulüp ve kenti bütünleştirmek için daha çok çaba sarf edeceğiz. Burada herkese büyük görevler düşüyor. Bu takımın elde ettiği başarılara kentlilerin de ortak olması gerekiyor. Bir noktada kentin kaynaklarını, sponsorların kaynaklarını kullanarak bu başarılar elde ediliyor. Bu anlamda ben bu başarıda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sporcularımıza, teknik heyetimize, yönetici arkadaşlarımıza ve tesislerde görev yapan diğer tüm arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Güneşhan sözlerini şöyle noktaladı; “Sayın Valimiz Orhan Tavlı’ya özellikle teşekkür etmek istiyorum; çünkü kendisi henüz kentimizde göreve başlamış olmasına rağmen, Çanakkale’yi çok fazla tanıyamadan bu organizasyonda Çanakkale’nin temsil edileceğinin kendisine iletilmesi sonrasında kendisi sağ olsun eşiyle maçımıza geldi. Dolayısıyla Sayın Valimize çok çok teşekkür ediyorum. Bununla birlikte kentimizin Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan, kulübümüzün her şeyidir. Kendisi benimsemese, destek olmasa kulübümüzün bu başarıları elde etmesi çok zor olurdu. Kendisine de çok teşekkür ediyorum. Maçlarımıza gelen çok büyük bir taraftar topluğu vardı, taraftarlarımıza, takımımızı destekleyen sponsorlarımıza da çok teşekkür ediyoruz.”
Yönetim ve teknik heyet de, Çanakkale Belediyespor’u destekleyen herkese teşekkürlerini iletirken, yeni sezonda da yeni başarılar için aynı tempoda çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.
Öte yandan, Çanakkale Belediyespor’un 2016-2017 sezonu ilk yarı fikstüründeki programı ise şöyle;

• 1.Hafta 23/10/2016 Çanakkale Belediyespor – Nilüfer Belediyespor
• 2.Hafta 30/10/2016 Sarıyer Belediyesi – Çanakale Belediyespor
• 3.Hafta 06/11/2016 Çanakkale Belediyespor – Beşiktaş
• 4.Hafta 12/11/2016 Eczacıbaşı – Çanakkale Belediyespor
• 5.Hafta 20/11/2016 Çanakkale Beldiyespor – İdmanocağı
• 6.Hafta 27/11/2016 Fenerbahçe – Çanakkale Belediyespor
• 7.Hafta 30/11/2016 Bursa Büyükşehir Belediyesi – Çanakkale Belediyespor
• 8.Hafta 04/12/2016 Çanakkale Belediyespor – Halkbank
• 9.Hafta 11/12/2016 Vakıfbank –Çanakkale Belediyespor
• 10. Hafta 18/12/2016 Çanakkale Belediyespor – Galatasaray
• 11. Hafta 21/12/2016 Seramiksan – Çanakkale Belediyespor

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir