Çanakkale Belediyespor’da Oyunculara Maaş Cezası

23 Ocak 2014

Çanakkale Belediyespor bayan voleybol takımı oyuncularına yönetim yeni yaptırımlar getirdi. Son günlerde alınan başarısız sonuçlara dur demek adına oyuncuların maaş ödemeleri donduruldu.

Acıbadem Bayanlar Voleybol Ligi’nde mücadele eden Çanakkale Belediyespor’da 3-0’lık İlbank mağlubiyeti sonrası toplanan yönetim kurulu oy birliği ile sporculara uygulamak için yeni kararlar aldı. Ceza yönetmenliğinde bulunan maddeler uygulamaya sokuldu. Buna göre başarıya ödül verilirken, başarısızlığa da ceza yağdı. Yönetim kurulunun oy birliği ile aldığı karar önce antrenör Dragan Nesic’e ardından da sporculara bildirildi.

Kulüp Başkan İsmet Güneşhan, son günlerde tüm oyuncuların kötü performans sergilediğini, saha içersinde hiç mücadele yapılmadığını, ruhsuz ve umutsuz oyun oynadıklarını dile getirerek, “Spor mücadele işidir. Oyun içinde yenmek de yenilmek de vardır elbet. Biz bunları biliyor ve kabul ediyoruz. Son haftalarda kötü oyun oynuyoruz. Saha içersinde mücadele etmiyoruz. Başarıya ödül veriyorsak başarısızlığı da cezalandırıyoruz. Bunun için maaş ödemelerini dondurduk. Önümüzdeki üç maçtan 9 puan alınsın üç maaş verelim. Saha içi ve dışı davranışları da değerlendiriyoruz” dedi.

Çanakkale Belediyesporlu sporcular toplantının ardından kendi aralarında bir toplantı yaparak aldıkları kararı yönetime iletti. Sporcular, takımı bu noktaya kendilerinin getirdiğini, buradan da kendilerinin çıkaracağını, bunun için bu sözü verdiklerini başkana ve yönetime bildirdiler.

[Kaynak: canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir