Çanakkale Belediyespor’dan Sponsorluk Anlaşması

Çanakkale Belediyespor’dan Sponsorluk Anlaşması
13 Eylül 2013

2013-2014 sezonunda Acıbadem Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele etmeye hak kazanan Çanakkale Belediyespor Voleybol Takımı ile Uysal Marketler Grubu arasında sponsorluk protokolü imzalandı.

Çanakkale Belediyespor Bayan Voleybol Takımı’nın 1. Lige yükselmesi kentte de heyecan yarattı. Takımın 1. Lig’de daha iyi bir mücadele sağlaması açısından gerekli olan sponsorluk anlaşmaları ise bu kapsamda hız kazandı. Çanakkale Belediyespor yönetimi ile karşılıklı olarak ilk imza ise Çanakkale’nin bir markası olan Uysal Marketler Grubu ile atıldı.

Başkanlık Makamında gerçekleşen sponsorluk protokolü imza törenine, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyespor Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güneşhan, Uysal Marketler firma sahipleri Cengiz Uysal ve Süleyman Uysal başta olmak üzere Belediyespor yönetim kurulu üyeleri katıldı.

İmza töreni öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyespor Bayan Voleybol Takımı’nın bu yıl 1. Lige çıkma başarısı gösterdiğini belirterek, “Bugüne kadar Belediyesporu belediye kaynaklarıyla ve bazı desteklerle götürebildik ama bu yıl daha farklı bir ligde mücadele edecekler. Maliyetler daha fazla olacak. Ayrıca yasalarda da bazı değişiklikler oldu. Bundan önce belediyeler amatör spor kulüplerine bir sınır olmaksızın destek verebiliyordu. Fakat bu yıl değişiklikler oldu. Bizim de sponsor arayışımız ortaya çıktı” diye konuştu.

Belediyespor’un Uysal Marketler Grubu dışında, Doğtaş ve Çavuşköylü Mobilya tarafından da destekleneceğini açıklayan Başkan Gökhan, Çanakkale Koleji’nden de Belediyespor’un PAF takımının eğitim masraflarına yönelik destek geleceğini kaydetti.

Acıbadem Kadınlar 1. Ligi’nde Çanakkale’yi temsil edecek bayan voleybol takımına 250 bin TL’lik destek sağlayan Uysal Market yöneticilerine teşekkür eden Başkan Gökhan, bu kapsamda Çanakkale’nin yerel markalarının sürekli olarak desteklenmesi ve sahip çıkılması gerektiğinin de önemine değindi.

Uysal Market yöneticilerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Belediyespor Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güneşhan ise, “Önemli olan takımımızın birinci lige çıkması değil, birinci ligde kalıcı olması, uzun yıllar mücadele etmesidir. Bunun için mutlak surette bu kentteki kuruluşların yardımcı olması gerekmektedir. Manevi ve maddi destek çok önemli” diye konuştu.

Son olarak bir konuşma yapan Uysal Marketler Grubu sahiplerinden Süleyman Uysal, “Biz bunu sponsorluk anlaşması olarak görmüyoruz. Kendimizi bu kentin ve bu takımın bir parçası olarak görüyoruz. Bu takımın ligde başarılı olması için sadece bu sponsorluk çerçevesinde değil, tüm lig boyunca gönülden ve isteyerek desteklerimizin devam edeceğini belirtmek istiyorum” dedi.

Konuşmanın ardından karşılıklı imzalar atıldı.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir