Çanakkale, Beşiktaş'ı bekliyor

Çanakkale, Beşiktaş'ı bekliyor
17 Mayıs 2009

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İnönü Stadyumu’nda tadilat olması dolayısıyla, Beşiktaş’ın bu sürede maçlarını kendi kentlerinde oynamaları için Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören’e mektup gönderdi.

Belediyenin internet sitesinde yapılan açıklamada, Gökhan’ın, Beşiktaş’ın birçok başarısına ve konukseverliğine hizmet eden İnönü Stadı’nın onarımı nedeniyle bir süreliğine sportif faaliyetlerinin başka bir kentte sürdürüleceği duyumları aldığı ve tadilat süresince Beşiktaş takımını Çanakkale’de ağırlamak istedikleri yönünde Yıldırım Demirören’e mektup gönderdiği bildirildi.

Göhkan’ın, Demirören’e yazdığı mektup şöyle:

”1902 yılı sonbaharında Beşiktaş Serencebey Mahallesi’nde biraraya gelen gençlerin ilk tohumlarını diktikleri Beşiktaş Jimnastik Kulübü, bugün ülkemizin spor yaşamının ulu bir çınarı durumundadır. 19 Mayıs 1947 yılında açılan İnönü Stadı kulübünüzün birçok başarısına ve konukseverliğine yıllardır hizmet etti. Aldığımız duyumlar neticesinde, İnönü Stadı’nın onarım nedeniyle bir süreliğine hizmet veremeyeceğini ve Beşiktaş Futbol Takımının bu geçen sürede başka bir kentte sportif faaliyetlerini sürdüreceğini öğrenmiş bulunmaktayım.

İnönü Stadı’nın tadilat göreceği süre boyunca tarihin ve doğanın tüm cömertliğini sunmuş olduğu kentimizde sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı sizinle paylaşmak isterim. Çanakkale, gerek doğal güzellikleri, gerek iklimi, gerekse profesyonel bir futbol takımının ihtiyaç duyacağı her ayrıntıyı topraklarında barındırmaktadır.

Kulübünüzün ihtiyaç duyacağı hava yolu ulaşımı, konaklama, antrenman sahası gibi imkanları Kara Kartallar’ın hizmetine sunmaktan şahsım ve tüm Çanakkaleli hemşehrilerim büyük mutluluk duyacaklardır. Ayrıca Fortis Türkiye Kupası’nın da sahibi olan futbol takımınızı kutlar, aynı başarıyı Turkcell Süper Lig’de de sürdürmenizi dilerim.”

[Haber Kaynağı: Zaman.com.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir