Çanakkale Boğaz Köprüsü Tartışılacak!

15 Aralık 2016

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Çanakkale Şubesi, 17 Aralık’ta “Çanakkale Boğaz Köprüsü ve Otoyol Projesi” hakkında yapılacak etkinlikler ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Çanakkale Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Başkanı Prof. Dr.Türker Savaş, “Çanakkale Boğaz Köprüsü ve Otoyol Projesi” hakkında yapılacak panel hakkında şunları söyledi; “Çanakkaleyi hem sosyo ekonomik hem kültürel açıdan kökten değiştirecek olan ve Balıkesir Çanakkale Planlama Bölgesi 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı’nda öngörülen boğaz köprüsü projesi bağlantı yolları ihalesi 26 ocak 2017 tarihinde yapılacaktır. Söz konusu altyapı projelerinin gerek ekolojik, gerekse tarımsal açıdan neler getirip neler götüreceğini kamuoyu ile paylaşmak için Çanakkale Ziraat Mühendisleri Odası olarak, 17 aralık Cumartesi günü bir panel düzenlemekteyiz. Panelde Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozolu konuşmacı olacak katılacaktır. Şehir Plancıları Odası Genel Merkezi’nen Hakan Karademir, hem Çanakkale Balıkesir çevre planı öngörülerini bizimle paylaşacak, hem de Marmara bölgesi planları hakkında bizleri aydınlatacaktır. Kuzey Ormanları Savunması’ndan Selma Kambur ise Kuzey Ormanları savunması ve İstanbul Boğazı 3. köprü deneyimlerini bizimle paylaşacaktır. Çanakkale Ziraat Mühendisleri Odası’ndan irfan Mutluay, Çanakkale boğazı otoyol projesinin tarıma etkilerini, bağlantı yollarını katılımcı kişiler ile paylaşacaktır. Çanakkale yaşamını toptan değiştirecek proje ile ilgili panelimize herkes davetlidir. Milletvekillerini de panelimize çağırdık, hepsi bizim panelimize davetlidir” dedi.

Öte yandan “Çanakkale Boğaz Köprüsü ve Otoyol Projesini Tartışıyoruz!” konulu panelin, 17 Aralık Cumartesi günü saat 15.00’da, Çanakkale Türkan Saylan Sosyal Tesisleri ikinci katında gerçekleştirileceği belirtildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir