Çanakkale Boğazı Çıkışında Başıboş Duba Alarmı

26 Haziran 2010

Çanakkale Boğazı çıkışı Yeniköy mevkii açıklarında deniz üzerinde sarı bir nesnenin bulunduğu ihbarı Deniz Trafik İstasyonu’nu harekete geçirdi.

Edinilen bilgiye göre, Çanakkale Boğazı’ndan geçen gemilerin boğaz girişinde düniz üzerinde sarı renkli bir nesne gördüklerini belirtmesi üzerine devreye giren Deniz Trafik İstasyonu yetkilileri telsiz kanalı ile bölgede seyreden gemileri uyardı. Bu sırada bölgeye yakın bir acente motoru sarı renkli nesnenin yanına yaklaşarak ne olduğunu belirlemeye çalıştı. Nesnenin duba olmadığını belirten acente motorundaki görevliler, üzerinde antenleri bulunan cismin ne olduğunu tespit edemediklerini söylediler. Deniz Trafik İstasyoyun yetkilileri de boğaz çıkışında olan sarı renkli nesnenin akıntının da etkisi ile açık denize doğru sürüklenmesi sebebiyle gemileri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

İHA

Yorumlar...
  • murat
    29/06/2010 10:13

    bahsi geçen dupa değil şamandıra Seyir, Hidrografi ve Oşinografi Hizmetleri tarafından deniz dalga boyu ve su sıcaklığını ölçme amaçlı konulmuştur. Deniz trafik kontrol yetkililerinin konuyu bilmemeleri çok ilginç kendileri haberdar edilmişti..

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir