Çanakkale Boğazında Sualtında Yaşayan Canlıların Amatör Fotoğraf Sergisi

27 Aralık 2008

Çanakkale Su Sporları Kulübü üyelerinin 1 yıl süren çalışma sonunda çektikleri deniz altındaki canlıların fotoğrafları 5 Ocak 2009 – 16 Ocak 2009 tarihleri arasında Güzel Sanatlar Galeresi?nde sergilenecek.

Çanakkale Su Sporları Kulübü Başkanı Metin Erön, deniz altında yaşayan canlıların çoğu kişi tarafından bilinmediğini belirterek, ?Bu kapsamda Çanakkale’de yaşayıpta boğazda sualtında yaşayan canlıları tanımayan halkımıza görsel ve isimsel olarak bu canlıları tanıtmak için bir çalışma yaptık. Çanakkaleli dalıcılara su altında fotoğraf çekme becerisini kazandırıp, fotoğraf çekmeyi bir hobi haline getirmelerini, sualtı canlılarına zarar vermeyip korumayı amaçladığımız bu çalışmada çekilen yüzlerce fotoğraftan bir kısmını halkımızın beğenisine sunmak istedik. Bu fotoğraflar kulübümüz sporcularınca basit normal hausingli flaşlı fotoğraf makinaları ile 2008 yılı dalış sezonunda Çanakkale Boğazında Havuzlar Mevkii (Captain Franco Batığı), Kilye Koyu (Capapina Batığı), Sarı Sığlar (Mesudiye Batığı), Çamburnu, Soğandere ve Baykuş iskele mevkiinde çekildi. 5 Ocak 2009 tarihinde Güzel Sanatlar Galeresi?nde açılacak ?Çanakkale Boğazında Sualtında Yaşayan Canlıların Amatör Fotoğraf Sergisi? 16 Ocak tarihine kadar açık kalacak? dedi.
İHA

Yorumlar...
  • Onur Özer
    29/12/2008 11:37

    :) Biz teşekkür ederiz.

  • Ergin
    28/12/2008 22:08

    Şu an istanbuldayım.Teşekkürler canakkaleicinde sayenizde bu güzel etkinlikten haberdar oldum.Eğer o tarihlerde çanakkalede olursam mutlaka ziyaret edicem.Tekrar teşekkürler iyi çalışmalar canakkaleicinde ailesi:)

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir