Çanakkale Çarşısı Projesi Hayata Geçiriliyor

16 Kasım 2011

Çanakkale’de “Kordon Boyu Kentsel Tasarım ve Düzenleme Projesi”nin 3. etabını oluşturan İskele Meydanı düzenlemesinin önemli parçası olan Çanakkale (Evi) Çarşısı Projesi’nin 18 Ekim 2011 tarihinde gerçekleştirilen yapım ihalesini 4.155.000 TL ihale bedeli ile kazanan Ace İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti. ile Çanakkale Belediyesi arasında protokol başkanlık makamında imzalandı.

İskele Meydanı’nda 1.265 metrekarelik alan üzerinde 3.740 metrekarelik alana sahip olacak Çanakkale Evi’nin 2012 yılı sonunda hizmete sunulmasının planlandığını belirten Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Bu yerin Çanakkale’nin tam girişinde güzel görümlü bir çarşısı olacağına inanıyorum” dedi.

Ace İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. Ortaklarından Ahmet Cengiz ise ülke genelinde restorasyon ve yapım işleri gerçekleştirdiklerini, Çanakkale’ de de Kilitbahir Kalesi Restorasyon işini üstlendiklerini belirtti ve Çanakkale Çarşı’nın yapımını büyük bir titizlikle ve öngörülen teslimat süresinde tamamlayacaklarını ifade etti. Tören Çanakkale Çarşısı Projesi sözleşmesinin imzalanması ile sona erdi.

Çanakkale Çarşısı bünyesinde alışveriş ve yeme içme mekanlarının yanı sıra, kent tanıtımına katkı sağlayacak gıda ürünleri ile hediyelik objelerin satışının gerçekleştirileceği mekanlardan oluşacak.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir