Çanakkale CHP Merkez İlçe Kongresinde Başkanlığa Nejat Önder Seçildi

31 Mart 2012

Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen Çanakkale CHP Merkez İlçe kongresinde başkanlığa Nejat Önder seçildi.

Merkez İlçe Başkanı Avukat Hakan Evirgen kongrenin açılış konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek seçim sonunda da bunun sağlanması gerektiğini söyledi. Nejat Önder ve Cemal Karakaş’ın aday olduğu seçimin Divan başkanlığına ise Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan başkanlığına verilen önerge okundu. Seçimde oylamanın blok liste olarak yapılması önerisi aleyhine söz alan Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, bu öneriye tepki göstererek, “Blok liste delegelerin oylarına ipotek konulması anlamına gelir. Bunu kabul etmemiz düşünülemez. Burada yapılması gereken çarşaf listedir. Çarşaf liste ile oylama yapıldığında çok zaman geçeceği ve delegelerin uzun sürede burada kalacağı söyleniyor. Demokrasi için her şeye katlanılır. Gerekirse iki günde sürse bu şekilde oylama yapılır. Bunun da çarşaf liste ile yapılması gerekir. Delegeler bu konuda karar verirken çok iyi düşünsünler” dedi. Ardından söz alan Hüseyin Koç ise blok listeyi savunarak oylamanın bu şekilde yapılmasının zaman kaybını önleyeceğini söyledi. Zaman zaman gergin anların yaşandığı oylama öncesinde ise söz almak isteyen Avukat Muharrem Erkek’e Divan Başkanı Serdar Soydan söz vermedi. Ardından oylamaya geçildi ve delegeler blok liste ile oylamanın yapılmasına karar verdi. Yapılan oylamadan sonra ise konuşmalara geçildi. Zaman zaman kısa süreli tartışmaların yaşandığı konuşmalardan sonra seçimlere geçildi. Seçimde Nejat Önder ile Cemal Karakaş’ın listeleri yarıştı. 409 delegeden 382’inin katıldığı seçimde 236 oy alan Nejat Önder’in listesi seçimi kazanırken; Cemal Karakaş’ın listesi ise 143 oy alabildi. 2 oy boş çıkarken 1 oy da işaretli olduğu için iptal edildi.

Seçim sonunda Nejat Önder’in listesi ise şu isimlerden oluştu: “Nejat Önder, Nimet Nihal Akkan, Bahadır Ar, Erkan Aygören, Ergün Bozyiğit, Şahin Cengiz, Ahmet Çelik, Mesut Gacal, Muhammed Güngör, Esma Kocabaş, Yusuf Öğüt, Melek Aysun Sağdıç, Nursel Sargın, Gökay Şahiner, Ali Uğur, Celal Yaman ve Ummuhan Nurhan Yazgan”.

Seçim sonrası bir konuşma yapan Nejat Önder merkez ilçe başkanı seçilmesinden dolayı delegelere teşekkür ederek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir